Andrzej Grzebyk
Zdjęcie: facebook.com/fightexclusivenight

Grzebyk o sporze z FEN: To było niepotrzebne

Troszkę żałuję tego sporu z FEN. Niepotrzebne to było. Powinniśmy rozstać się w zgodzie i z szacunkiem - stwierdził Andrzej Grzebyk w rozmowie dla MMA Rocks.

Prawie dwa tygodnie temu Paweł Jóźwiak ogłosił, że FEN pozbawia Andrzeja Grzebyka jednego z pasów mistrzowskich. To wywołało sporo spekulacji. Sam zawodnik oficjalnie wczoraj potwierdził, że następne walki stoczy dla innej organizacji.

To dla mnie nowy rozdział. Jeszcze nie mogę zdradzić co dokładnie, gdzie, kiedy i z kim ale uwierzcie, że będzie to coś naprawdę fajnego. Wszyscy będą zadowoleni – media, fani i ja. Zapracowałem już na jakiś swój status jako zawodnik. Chciałbym naprawdę traktowany jako mistrz, nawet jak w nowej federacji będę na początku jednym z kilku zawodników. Myślę, że jako podwójny mistrz FEN w nowej organizacji powinienem być traktowany godnie – powiedział były podwójny mistrz FEN.

Zawodnik odniósł się także do samego konfliktu z Fight Exclusive Night.

Troszkę żałuję tego sporu z FEN. Niepotrzebne to było. Powinniśmy rozstać się w zgodzie i z szacunkiem. Miałem zostać ambasadorem FEN, przyjeżdżać dalej na gale i promować organizację. Pewne kwestie miały być załatwione poprzez przeprosiny wobec mojej osoby i rozliczenie się z gaży, którą powinienem dostać. Niestety, gdy wyciągałem rękę, to była ona cały czas kąsana. Część pieniędzy wypłacono mi. Ale nie całość, dlatego przykro mi z tego powodu. Ale nic nie zrobię z tym, trzeba iść dalej. Na chwilę obecną nie jestem zawodnikiem FEN. Natomiast czy kiedyś tu wrócę, to czas pokaże. Chcę dawać świetne walki w nowej federacji i dalej piąć się ku górze, wygrywając kolejne pojedynki oraz zdobywając następny pas – oznajmił Grzebyk.

Grzebyk w organizacji Pawła Jóźwiaka zadebiutował w 2015 roku, podczas gali FEN 9. Szybko zapracował na miano jednej z głównych gwiazd federacji. W maju 2018 roku zdobył mistrzostwo wagi średniej. Z kolei w marcu  2019 roku sięgnął po pas dywizji półśredniej. W ostatnim występie dla FEN pokonał Brazylijczyka Roberta Fonsecę w osiemnaście sekund.

Źródło: MMA Rocks

Przeczytaj też: Oficjalnie: Grzebyk pozbawiony mistrzostwa wagi półśredniej FEN!

Kategorie
FENNEWS

Napisz komentarz

*

*

Powiązane