Curtis Blaydes vs. Junior dos Santos

UFC on ESPN+ 24: Blaydes zaskoczył i znokautował dos Santosa!

Curtis Blaydes znokautował Juniora dos Santosa w drugiej rundzie walki wieczoru UFC on ESPN+ 24 Raleigh.

Początek pojedynku był dość spokojny. Zawodnicy próbowali wyczuć wzajemne zamiary. Blaydes dwukrotnie rzucił się w nogi oponenta, lecz Brazylijczyk świetnie obronił się przed powaleniem. Po nieudanych próbach Curtis odepchnął przeciwnika do klatki. Tam jednak wyprowadził nieprzepisowy cios w krocze i sędzia przerwał na moment walkę. Po przerwie Blaydes ponownie rzucał obaleń. Dos Santos był na to świetnie przygotowany, co zaowocowało lekką frustracją w Amerykaninie.

Blaydes nieco inaczej rozpoczął drugą rundę. Postanowił odważniej ruszyć z ciosami i niemal od razu na starcie trafił prawym. Dos Santos szukał ripost w postaci kopnięć. Ale to „Razor” znienacka wyprowadził potężny prawy na szczękę i Brazylijczyk wyraźnie się zachwiał. To otworzyło drogę Curtisowi do nawałnicy ciosów. Sędzia został zmuszony do ingerencji i przerwania walki.

Dla Blaydesa (13-2) to trzecia wygrana z rzędu i trzynasta w karierze. Z kolei dos Santos (21-7) przegrał siódme starcie i drugie z rzędu. Poprzednio musiał uznać wyższość Francisa Ngannou.

Przeczytaj też: UFC on ESPN+ 24: Blaydes vs. Dos Santos – wyniki