Darren Till typuje
Zdjęcie: fightnews.info

Cannonier i Till potwierdzają ich walkę na UFC 248!

Wygląda na to, że gala UFC 248 w Las Vegas zyskała nowe, bardzo ciekawe zestawienie.

O pojedynku Darrena Tilla z Jaredem Cannonierem spekulowano od kilku tygodni. Obydwie strony przyznawały, że był temat i negocjacje, ale póki co nie potwierdzały porozumienia.

Tymczasem Anglik na Twitterze podał dalej jeden z wywiadów Cannoniera i napisał:

Powiedziałem: tak! Jestem gotowy, ta walka znajdzie się w karcie 7 marca! Ogromnie szanuję killera, ale skopię mu dupsko!

Do tego pojedynku mogło dojść już wcześniej, lecz Till w ostatnich tygodniach miał problemy z urazem kostki.

Anglik w listopadzie zadebiutował w dywizji średniej. Po trudnej walce pokonał Kelvina Gasteluma niejednogłośną decyzją sedziów. Wcześniej rywalizował w kategorii półśredniej. Po porażkach z Tyronem Woodleyem i Jorge Masvidalem zdecydował się na zmianę kategorii wagowej. Natomiast Cannonier od kilku miesięcy buduje sobie coraz solidniejszą pozycję. W ostatnich trzech występach wygrał kolejno z Davidem Branchem, Andersonem Silvą i Jackiem Hermanssonem. Co ważniejsze – wszystkie trzy pojedynki zakończył przed czasem. Pierwotnie na UFC 248 miał zmierzyć się z Robertem Whittakerem, lecz ten wycofał się z gali z powodów osobistych.

Tym samym dopięto prawdopodobnie rozpiskę karty UFC 248. Warto podkreślić, że w Las Vegas szansę na odzyskanie mistrzostwa wagi słomkowej zyska Joanna Jędrzejczyk. Polka zmierzy się z aktualną mistrzynią Weili Zhang. Ponadto w walce wieczoru zobaczymy dwóch topowych zawodników dywizji średniej. Israel Adesanya postawi pas mistrzowski na szali w konfrontacji z Yoelem Romero.

Przeczytaj też: Overeem zmierzy się z Harrisem. UFC potwierdziło kilka walk na galę w Portland

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane