Bartosz Fabiński
Zdjęcie: twitter.com/NonlinearHorse

Cage Warriors 113: Zakrwawiony Fabiński pokonuje Stewarta w walce wieczoru

Bartosz Fabiński pokonał Darrena Stewarta podczas gali Cage Warriors 113 w Manchesterze. W związku z pandemią koronawirusa wydarzenie musiało odbyć się bez udziału publiczności.

Fabiński od razu agresywnie ruszył na przeciwnika i chwycił go w klincz, przepychając do ściany klatki. Stewart wygląda na zdominowanego, ale brakuje nieco aktywności w ofensywie ze strony Polaka. W końcu zaczął wyprowadzać ciosy z kolana. Przez dłuższy czas raz jeden raz drugi był przy oparty o ścianę. Anglik zablokował próbę takedownu. W końcu Marc Goddard w połowie rundy przerwał zwarcie. Fabiński ponownie szuka nóg oponenta… i mamy udane powalenie. Stewart jednak wyprowadził potężne łokcie w głowę Polaka, który wyraźnie odczuł te ciosy. Zaczął też krwawić. Mimo to Fabiński nie pozwalał rywalowi na powrót do stójki. Wreszcie to „Butcher” zdecydował się na serię ciosów… ale Stewart zapiął gilotynę na kilka sekund przed końcem rundy. Fabiński zdołał się obronić i wytrzymał do końca. Trudna końcówka rundy dla Polaka.

„Butcher” również z większą ofensywą wszedł w początek drugiej rundy. Ale Stewart znowu przechwycił go w gilotynę. Anglik spokojnie kontroluje sytuację w parterze. Wreszcie Fabiński wyrwał się i szukał ciosów w głowę przeciwnika. Polak z góry. Zarówno jeden jak i drugi wyprowadzają uderzenia. Przez większość czasu drugiej odsłony zawodnicy skupili się na wymianie szybkich kombinacji.

Ostatnia odsłona. Ponownie Fabiński poszedł agresywniej na rywala. Wyprowadził mocne ciosy i szukał nóg. Ale Stewart zablokował akcję i po chwili sam odpowiedział takedownem. Panowie dość szybko wrócili do stójki. Fabiński mimo iż cały był zakrwawiony, to wciąż miał pełno sił. Polak przeszedł do kontroli pod klatką. Mijały kolejne sekundy, a Stewart szukał drogi do ucieczki z uchwytu. Pojedynek przeniósł się wreszcie na środek klatki, ale ponownie szybko zawodnicy przenieśli akcję do parteru. Tu Fabiński kontrolował sytuację z góry.

Fabiński ostatecznie wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów. Odniósł tym samym piętnaste zwycięstwo w karierze.

Cage Warriors 113 – wyniki:

Karta główna:

185 lb: Bartosz Fabiński pok. Darrena Stewarta przez jednogłośną decyzję sędziów
155 lb: Mason Jones pok. Joe McColgan przez TKO (kolano i ciosy), Runda 1,  – walka o pas wagi lekkiej
170 lb: David Bear pok. Nathan Jones przez jednogłośną decyzję
155 lb: Paddy Pimblett pok. Decky Dalton prze TKO, Runda 1,

Karta wstępna:

145 lb: Perry Goodwin pok. Steve Aimable przez jednogłośną decyzję
125 lb: Coner Hignett pok. Darren O’Gorman przez nokaut, Runda 3
125 lb: Adam Amarasinghe pok. Jake Bond przez nokaut, Runda 1
185 lb: Jamie Richardson pok. Matthew Bonner przez jednogłośną decyzję
145 lb: James Hendin pok. Kris Edwards przez jednogłośną decyzję
155 lb: Aidan Stephen pok. Jack Collins przez TKO, Runda 1
145 lb: Kingsley Crawford pok. Lewis Monarch przez poddanie, Runda 2

Przeczytaj też: Gala UFC 249 odbędzie się w innej lokalizacji!

Kategorie
Cage WarriorsNEWS

Leave a Reply

Powiązane