Mateusz Gamrot debiut w UFC
Zdjęcie: polskatimes.pl

Mateusz Gamrot wskazał rywala na debiut w UFC

Zawodnik z Kudowy musi jeszcze stoczyć dwa pojedynki dla organizacji KSW, natomiast ma już na celowniku rywala z którym chciałby się zmierzy w debiucie dla amerykańskiej organizacji UFC.

Mateusz Gamrot gościł w programie “Oktagon Live”, gdzie po pytaniu od jednego fanów, wskazał wymarzonego rywala na debiut.

Z kim mógłbym walczyć? Jest mi to obojętne. Mógłbym tak naprawdę z każdym. Z Iaquintą fajne zestawienie, ale na przykład z Islamem Makhachevem mógłbym się zmierzyć, bo uważam go za bardzo mocnego zawodnika. Jest szykowany, żeby zastąpić Khabiba. Uważam też, że powinien być wyżej niż na 14. miejscu.

Stylistycznie walczy tak samo jak jak, też jest bardzo dobrym zapaśnikiem. Zaczyna z pozycji mańkuta, używa bardzo często swoich zapasów, więc z nim mógłbym się sprawdzić.

Islam Makhachev to bardzo solidna firma w UFC. Dagestańczyk notuje serię sześciu zwycięstw z rzędu. Czy rzeczywiście mógłby być rywalem na debiut dla Gamrota? Ciężko wyrokować, natomiast szanse raczej są małe na taki pojedynek, gdyż sam zainteresowany celowałby znacznie wyżej, niż na walkę z debiutantem. Mateusz Gamrot również zdaje sobie z tego sprawę i twierdzi, że Islam powinien być znacznie wyżej w rankingu, a sama walka z nim byłaby dla niego uhonorowaniem.

To byłby bardzo dobry test dla mnie, ale także uhonorowanie, bo uważam, że on powinien być znacznie wyżej w rankingu. Myślę, że to by zbliżyło mnie do walki z Khabibem, bo nie ukrywam, że to znim chciałbym się najbardziej zmierzyć.

– powiedział Mateusz Gamrot.

Przeczytaj także: Weteran UFC chce walki z Mariuszem Pudzianowskim

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.