Petr Yan
Zdjęcie: UFC.com

Petr Yan rozczarowany decyzją UFC: To uderza w ich reputację

Dominick Cruz ma być następnym pretendentem do mistrzostwa wagi koguciej. Wobec odwołania gali UFC w Brazylii nie dojdzie do pojedynku Henry'ego Cejudo z Jose Aldo.

Wyborów organizacji nie rozumie Petr Yan. Rosjanin wierzy, że to on powinien być pierwszy w kolejce do starcia z Cejudo.

Szczerze mówiąc – takie decyzje UFC jak ta denerwują mnie. Nie walczył trzy lata, a teraz dostaje szansę na tytuł? Według mnie mocno uderza to w reputację UFC – stwierdził Yan w audycji „Eurobash”.

„No Mercy” ma na koncie dziewięć zwycięstw z rzędu, w tym sześć UFC. Nic dziwnego zatem, że może być podirytowany sytuacją.

Może to dlatego, że nie jestem w Stanach Zjednoczonych? Albo nie jestem Amerykaninem? Być może boją się i nie chcą dwóch rosyjskich mistrzów. Nie wiem jaki cel ma UFC, dla mnie to nie jest jasne. Nie sądzę, że przyniesie im to wyższą sprzedaż PPV. Ale uważam, że bardziej aktywni zawodnicy zasługują na walkę o pas. Nie rozumiem tego – powiedział Yan – Nie straciłem przez to szacunku do Cejudo. Robi swoje. Ale UFC się z nim zgadza i to jest dziwne.

Przeczytaj też: Lokalizacja UFC 249 ujawniona!

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.