15rounds.com

Dillian Whyte vs Francis Ngannou – Superfight możliwy jeszcze w tym roku

Superfight pomiędzy Whytem a Ngannou, według menadżera boksera, jest bardzo możliwy pod koniec tego roku.

Wiele wskazuje na to, że jeszcze w 2020 r. zobaczymy pojedynek brytyjskiego boksera, posiadacza pasa wagi ciężkiej WBC International Dilliana Whyte’a z zawodnikiem UFC Francisem Ngannou. Na temat potencjalnej walki dla Sky Sports wypowiedział się menadżer mistrza WBC, Eddie Hearn:

Nigdy tak naprawdę nie myślałem, że potraktujemy temat tej walki na poważnie, ale w ostatnim tygodniu wszystko się zmieniło. Zamierzam dotrzeć do Dany White’a i zapytać go jak możemy to zrobić oraz czy robimy to w klatce czy w ringu. Sytuacja jest naprawdę postępowa. Myślę, że jest duża szansa, że to się stanie.

Hearn nie kryje, że aktualnym cele jego zawodnika jest zdobycie mistrzostwa świata w boksie:

Aktualnym celem Dilliana jest zostanie mistrzem świata w boksie, ale nie byłbym zaskoczony, gdy zobaczymy go przeciwko Ngannou pod koniec tego roku. Oczywiście wiemy, że Povetkin jest następny, ale czy to październik, listopad, grudzień mamy wolny.

Przymnijmy, że Whyte podsycił potencjalną rywalizację z Ngannou na początku tego tygodnia, nazywając francuskiego fightera „tchórzem” oraz „nudziarzem”. W Sky Sports natomiast powiedział:

Ngannou jest głupszy niż się wydaję, jeśli myśli, że zrobi cokolwiek w boksie.

 

Przeczytaj też: Organizacja Babilon MMA będzie pierwszą z polskich federacji sportów walki, które wracają do życia po pandemii koronawirusa.

 

 

Kategorie
NEWSUFC

Dodaj komentarz

Powiązane