Juras udzielający wywiadu

Łukasz Jurkowski o gali UFC 249: To najlepsza karta walk w historii

“Juras” był gościem wywiadu przeprowadzanego dla stacji Polsat Sport.

Artur Łukaszewski podrzucił zawodnikowi KSW wątek przełożonej gali UFC 249 i faktu, że mistrz tej organizacji, Khabib Nurmagomedov, nie wystąpi w tym wydarzeniu:

Myślę, że ten długi okres oczekiwania na tyle wyostrzył apetyty fanów MMA, że najbliższą galę będą oglądać z wypiekami na ustach. Brak Khabiba też nie będzie raczej wyjątkowo dotkliwy, bo jeżeli spojrzymy na kartę walk, to możemy raczej w ciemno przyznać rację szefowi amerykańskiej organizacji, że to najbardziej efektowna rozpiska w historii. W samej karcie głównej jest kilka pojedynków, które w normalnych okolicznościach mogłyby być walkami wieczoru pomniejszych wydarzeń.

 

Zwycięzca pierwszego turnieju KSW wypowiedział się również na temat pojedynków na tej gali:

Pierwsze zestawienie, to mówiąc kolokwialnie niezły sztos! Co prawda Gaethje zastąpił Nurmagomedova, ale pod względem widowiskowości wyszło to walce wieczoru na plus. Wiemy przecież, że zarówno Ferguson jak i Gaethje lubią walczyć na wyniszczenie i na pewno ruszą na siebie już od pierwszych sekund. Pierwszy z nich potrafi naprawdę dużo przyjąć, ale jego rywale wyglądają po walkach z reguły jeszcze gorzej. Myślę, że obaj pójdą na wymianę i pojedynek skończy się na długo przed końcem. Kwestia wyniku jest otwarta, jednak za delikatnego faworyta uważam Fergusona.

Z kolei Cejudo kontra Cruz to interesujące zestawienie również z tego względu, że drugi z wymienionych wraca do oktagonu po czterech latach przerwy. Jego forma jest zatem pewną niewiadomą, jednak w przeszłości przecież nie raz zachwycał nas swoimi umiejętnościami. Z drugiej strony wówczas w dywizji koguciej nie było aż tak wiele „głośnych nazwisk” i mam pewne wątpliwości czy uda mu się pokonać Cejudo.

Oprócz tego czeka nas jeszcze kilka innych kapitalnych walk, między innymi rewanż po siedmiu latach Donalda Cerrone z Anthonym Pettisem czy starcie Francisa Ngannou z Jairzinho Rozenstruikiem. Nie wiem, co więcej mogę powiedzieć. Jaram się i czekam na sobotę!

 

“Juras” został zapytany również o słowa Dana White’a, który stwierdził, że gala organizowana jest nie po to by zbić na niej fortunę ale pokazać, że można wygrać z koronawirusem:

Dana White jest przede wszystkim biznesmenem i doskonałym mówcą, a jego zdanie często zmienia się w zależności od potrzeb rynku. Nie wierzę w jego altruizm i zapewnienia, że chodzi o pokonanie „niewidzialnego wroga”. W Ameryce pauzuje praktycznie każda liga, więc ludzie są spragnieni sportowych emocji. Myślę, że choćby dlatego PPV na galę UFC 249 kupi również wiele osób, które na co dzień nie interesują się mieszanymi sztukami walki.

 

Przeczytaj także: Nowy termin walki Amandy Nunes z Felicią Spencer
Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane