Cejudo
zdjęcie: mmafighting.com

UFC 249: Kolejny skalp w kolekcji Cejudo! Znokautował Cruza w drugiej rundzie

Henry Cejudo pokonał Dominicka Cruza przez techniczny nokaut w drugiej rundzie podczas gali UFC 249. Tym samym nadal jest mistrzem wagi koguciej.

Cruz na początku spokojnie próbował wyczuć zamiary przeciwnika. Cejudo z kolei chciał zaskoczyć go low Kckiem. Weteran usiłował znaleźć sobie miejsce do ataku, „tańcząc” wokół klatki. Henry wyprowadził kolejne kopnięcie. Niedługo potem zablokował próbę takedownu. Następnie to mistrz przeszedł za plecy oponenta i usiłował go sprowadzić do parteru. Cruz wyprowadził front kick. Niedługo potem Cejudo nie trafił podbródkowym. Po chwili jednak ruszył mocniej na rywala z kolejnym ciosem. Dominator z czasem skutecznie unikał kopnięć. Cejudo skontrował kolejną próbę powalenia. Ale pod koniec pierwszej rundy było widać efekty niskich kopnięć ze strony mistrza.

Druga runda rozpoczęta podobnie. Cruz uniknął najpierw kopnięcia przy klatce, a potem jeszcze kombinacji. Messenger jednak trafił kolejnym low kickiem, a następnie poszedł na wymianę ciosów. Przez chwilę Cejudo próbował oszukać rywala próbą takedownu, a potem usiłował wyprowadzić cios z kolana. Nie trafił jednak. Cruz odpowiedział kombinacją lewych i prawych. Kolejny low kick Cejudo i dopadł przez moment przeciwnika przy siatce. Niskie kopnięcie próbował wyprowadzić pretendent, lecz przy okazji lekko się zachwiał. Chwilę przed końcem odsłony Cruz przypadkowo zaatakował rywala łokciem w głowę i mocno go rozciął. Po wznowieniu Cejudo zaskoczył oponenta kolanem i dopadł w parterze nawałnicą ciosów. Sędzia chwilę poczekał, ale po momencie przerwał pojedynek. Cruz próbował protestować, ale powtórki pokazały, że raczej nie miał ku temu powodów.

Po pojedynku… Cejudo niespodziewanie zapowiedział zakończenie kariery w UFC.

Przeczytaj też: UFC 249: Ngannou dewastuje Jairzinho w dwadzieścia sekund! (Wideo)

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.