Dustin Poirier wypunktował Dana Hookera po 5 rundowej wojnie

Walka obfita w wymiany, a także fragmenty zapaśniczo-parterowe. Obaj pokazali sporo serca i determinacji, ale to ręka Dustina poszła do góry.

1 runda
Hooker trafia ciosami. Karci Poiriera cały czas także niskimi kopnięciami, wpada w klincz, ale udaje mu się uwolnić. Trafia niezłym lewym sierpem i niskim kopnięciem, odnajduje też sukcesy w znajdowaniu jaba. Poirier trafił paroma mocnym ciosami, Hooker inicjuje klincz, który także rozrywa paroma, dodaje także ciosy na schaby. Ustawiając Dustina pod siatką, atakuje go ciosami prostymi oraz kolanami. Dan odnajduje coraz większe sukcesy, trafia zarówno niskimi kopnięciami jak i ciosami na korpus, dosyć często siada mu także jab. Poirier trafia jeszcze lewym sierpowym w końcówce.

2 runda
Hooker zaczyna od serii kopnięć na różnych poziomach, Poirier trafia kilkoma prostymi, Hooker cofa się na siatkę, ale sam paroma odpowiada. Próba obalenia ze strony Dustina, ale Dan utrzymuje równowagę, nie daje się także sprowadzić haczeniem. Dan odwraca go w klinczu i inkasuje kilka ciosów, ale ustawia sobie Poiriera na siatce atakując ciosami na głowę przeplatanymi z tymi na korpus, spuszcza niezłe kolano po próbie obalenia ze strony rywala. Broni kolejnejpróby obalenia, obaj wymieniają się ciosami na środku oktagonu, to Nowozelandczyk jest jednak precyzyjniejszy. Poirier trafia kilkoma sierpami na rozerwanie klinczu, Dan przepuszcza parę ciosów balansem i odpowiada wlasnymi. The Diamond trafia kilkoma ciosami, ale Dan odpowiada wlasnymi, główne sukcesy opiera w uderzeniach na korpus. Nowozelandczyk agresywnie rusza na Poiriera, ktory desperacko idzie po obalenie, nie finalizuje ho, Hooker rozpuszcza ręce do wymian, z których wychodzi znacznie lepiej, spuszcza także kolano.

3 runda
Hooker jest stroną wywierającą presją, ale to Dustin trafia znacznie częściej. Z czasem to Hooker odnajduje coraz więcej ciosów na szczęce Diamonda, wdają się w wymiany. Hookerowi wypadł ochroniacz, idzie po tym po obalenie, które Poirier kontruje gilotyną, ale reprezentantowi City Kickboxing udaje się wydostać. Kontroluje Dustina z góry, choć ten spuszcza łokcie. Dopiero minutę przed końcem Hangman zaczyna spusczać jakieś cios z góry, Dustin atakuje gilotyną, udaje mu się wstać, zachwiał nieco rywalem ciosami na rozerwanie, przestrzelił kopnięciem. Ten atakuje frontalnymi, trafia lewymi prostymi.

4 runda
Dustin tym razem jest stroną wywierającą presję,  obaj trafiają ciosami. Hookerowi udaje się przechwycić kopnięcie i obalić na chwilę Poiriera, ten wstaje, ale Hooker zachodzi mu za plecy. Poirier popełnia bląd, na chwilę wpadając do aparteru, ale udaje mu się wstać. Dan idzie po obalenie, znajduje je, ale Dustin szybko wstaje. Tym razem Poirierowi udaje się sprowadzić, oklada Dana ciosami, próbuje omoplaty, ale Nowozelandczyk się wydostaje, okłada Poiriera ciosami z góry.

5 runda
Poirier trafia ciosami, Hooker odpowiada kopnięciami. Wymieniają się prostymi na środku oktagonu, Nowozelandczyk inicjuje klincz, Dustin trafia kilkoma ciosami, Hooker atakuje ciosem na korpus, schodzi w nogi i przewraca Diamonda, ten po chwili wstaje, Hooker próbuje zajścia za plecy. Dustin trafia kilkoma ciosami po rozerwaniu klinczu, Dan dwukrotnie wchodzi w nogi. Dustin trafia mocnymi ciosami i ponownie dosyć desperacko chce przewrócić rywala. Ląduje jednak na dole do końca rundy.

Sędziowie wskazali jednogłośnie w stronę powracającego na zwycięskie tory Dustina Poiriera w stosunku 48:47, 48:47, 48:46

Kategorie
UFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.