Kamaru Usman zdominował Jorge Masvidala

Po zapaśniczo-klinczerskiej, 5 rundowej walce, Nigeryjczykowi udało się obronić tytuł.

1 runda
Masvidal rozpoczyna od serii kopnięć, jedno z nich zostaje jednak przechwycone przez mistrza, a walka trafia do parteru. Tam Jorge zadaje łokcie, ale Usman odpowiada własnymi, prostuje się, próby upkicków ze strony Masvidala, próbuje wstać i po pewnym czasie mu się to udaje. Masvidal częściej trafia ciosami, rozpuszcza też kolana w klinczu, Kamaru zadaje frontalne na korpus i pracuje nad zamknięciem Masvidala na siatce, udaje mu się to i wjeżdża w nogi, nie potrafi jednak sprowadzić rywala. Pretendent zadaje kolana w klinczu, dokłada łokieć, Kamaru atakuje za to ciosami na korpus i uderzeniami barkiem.  Jorge trafia szybkimi kombinacjami ciosów, Usman zamyka go na siatce i trafia kilkoma ciosami, ale Masvidal nie pozostaje mu dłużny. Pod koniec rundy wymieniają się uprzejmościami ciosami i kolanami w klinczu.

2 runda
Kamaru idzie po obalenie, nie zdobywa go, trafia za to ciosami. Próbuje obalić dwukrotnie Jorge pod siatką, ale nie udaje mu się to. Atakuje ciosami i kolanami na korpus, stompami, pretendent także atakuje kolanami, Usman rozrywa klincz dobrymi ciosami, idzie ponownie w klincz, gdzie zaczyna coraz aktywniej dokuczać Masvidalowi brudnym boksem, najchętniej celując w korpus. Na niecałą minutę przed końcem pretendent rozrywa klincz, w stójce obaj trafiają mocnymi ciosami.

3 runda
Usman po połowie pierwszej minuty zamyka Masvidala na siatce, tam trafiając łokciami, po chwili zostaje rozerwany, ale Usman jest celniejszy także w stójce, trafia kilkoma mocnymi ciosami i ponownie idzie w klincz. Masvidal trafia kilkoma ciosami i kopnięciami, ale Usman schodzi pod uderzeniami dynamicznie  w nogi i dopiął swego, choć Masvidalowi udaje się wstać, ponownie jednak ląduje na plecach!

4 runda
Nigeryjczyk od razu idzie po obalenie, ale Masvidal się broni. Po chwili dociskania do siatki mistrzowi udaje się sprowadzić Masvidala, ten jednak wraca na nogi, klincz zostaje zerwany w stójce obaj trafiają, Usman idzie po obalenie, nie zdobywa go, ale trafia ciosami, ponownie próbuje obalić, ale bez skutku. Terroryzuje pretendenta kolanami w klinczu do końca rundy.

5 runda
Zaczyna się w stójce, gdzie Usman wywiera presję i trafia kilkoma ciosami, udaje mu się po chwili sprowadzić pretendenta, kontroluje go tam i aktywnie prowadzi ostrzał ciosów z góry do końca rundy. Pod koniec Masvidalowi udaje się podnieść i rozerwać klincz z kolanami, ale nie dzieje się nic szczególnego w stójce.

Sędziowie wskazali na mistrza w stosunku 50:45, 50:45, 49:46

Kategorie
NEWS

Leave a Reply

Powiązane