Khamzat Chimaev i Dana White
Źródło: zbtnews.com

„Możliwe, że jest gotowy na walkę z Usmanem” – Dana White chwali Khamzata Chimaeva

Khamzat Chimaev w ciągu ostatnich dwóch tygodni podbił serca wszystkich, wygrywając i kończąc dwie walki przed czasem w ciągu zaledwie dziesięciu dni.

Tym osiągnięciem ustanowił on nowy rekord UFC. Teraz chce ponownie walczyć na UFC 252. Prezydent organizacji nie jest temu przeciwny, ponieważ jest już jego największym fanem. Dana White spotkał się wczoraj z Brettem Okamoto, aby omówić jego przemyślenia na temat Chimaeva. Okamoto zapytał White’a kto miał wybitny występ na UFC Fight Island. Dana natychmiast odpowiedział:

Khamzat! Ten facet jest tak dominujący, taki pewny siebie,chce dalej walczyć w każdy weekend. Uwielbiam to, kocham gości o takiej mentalności. Uwielbiam, talent tego faceta. Wiesz, zestawiliśmy go z największym prospektem z Wielkiej Brytanii, a ten dzieciak pokazał, że jest naprawdę wielkim wojownikiem. Poprowadził walkę tak, że wyglądało na to, że tam nie pasuje.

 

Okamoto następnie zapytał White’a, czy miał jakikolwiek kontakt z Chimaevem na Fight Island:

Tak, tak, to znaczy, powiedział, że chce walczyć, a ja zgodziłem się. Zrobię to. On chce teraz znowu walczyć w sierpniu, a ja dam mu to, czego chce. Cholera, jestem na tak! 

 

Prezydent UFC zaczął mówić również o planach na walkę Khamzata:

Właśnie próbujemy to rozwiązać. Siedzieliśmy tu dziś rano, zastanawiając się, co dalej. Wiesz, pytasz tego dzieciaka, a on mówi, że jest gotowy do walki z Usmanem. Czy jest na niego gotowy? Kto wie? Może?

 

W swoich dwóch walkach dla UFC Chimaev pokonał swoich przeciwników kończąc ich przed czasem. Wykonał również trzy obalenia, po jednym na każdą rozpoczętą rundę. Chce też zostać mistrzem w wadze półśredniej i średniej i uważa, że ​​jeden z tytułów osiągnie za rok lub dwa. Było wiele porównań między nim a mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem. Khamzat jest jednak bardziej dominujący przy rekordzie 8-0 niż Nurmagomedov był przy 20-0.

Przeczytaj także: Dana White otwarty na walkę Khabiba Nurmagomedova z Georgesem St-Pierrem

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane