gamrot lewandowski
polskie radio

„Nikt mu tyle nie zaproponuje, także UFC” – Martin Lewandowski o Mateuszu Gamrocie

Jeden z włodarzy KSW wyraził sceptycyzm wobec warunków finansowych przedstawionych przez "Gamera"

Mateusz Gamrot to podwójny mistrz KSW a także niepokonany zawodnik. Nic więc dziwnego, że pragnie dla siebie zarówno godnych rywali jak i warunków finansowych. Jego marzenia o UFC są powszechnie znane. Po stoczeniu tej ostatniej, pożegnalnej walki dla polskiej federacji chce sprawdzać się w walce z najlepszymi zawodnikami globu. Aspiracje poparł choćby ostatnim występem, gdzie zdemolował Normana Parke’a, który niegdyś w UFC nie radził sobie jakoś tragicznie.

Jeśli jednak spojrzeć na owe finanse to jego żądanie 6-cyfrowej sumy za walkę może przyprawić o zawrót głowy. Orędownikiem takiej tezy jest Martin Lewandowski, jeden z włodarzy KSW. Gamrot twierdzi, że za taką wypłatę za pojedynek byłby gotów pozostać w rodzimej organizacji. Lewandowski zwraca jednak uwagę na to, że jego zdaniem są to mrzonki i nikt nigdzie takich pieniędzy mu nie zaoferuje. Zdaniem właściciela KSW najlepiej będzie „Gamerowi” jeśli pozostanie tu gdzie jest, ma na to przykłady i nie wyklucza, że federacja postara się by został. 

Mateusz przesadza (…) Nikt mu tyle nie zaproponuje, także UFC. (…) Nie wykluczam, że będziemy o niego walczyć. Czujemy się współautorami jego sukcesu i wiemy, że najlepiej będzie mu w KSW, co potwierdzają przypadki Mameda Khalidova czy Michała Materli. Po następnej walce możemy usiąść do stołu i porozmawiać, ale o rozsądnych warunkach. – stwierdził Lewandowski w rozmowie z Przeglądem Sportowym

Kto ostatnim rywalem?

Zakładając, że kolejna walka Mateusza Gamrota będzie de facto tą ostatnią w KSW, najbardziej prawdopodobnym rywalem wydaje się również niepokonany Shamil Musaev, o czym zresztą mówił sam „Gamer” goszcząc w ostatnim odcinku programu Koloseum. Wiele mówiło się o starciu unifikacyjnym z Salahdinem Parnasse, Francuz jednak nie pali się do walki z Polakiem. Aktualnie leczy także kontuzję. Gamrot, również w Koloseum stwierdził także, że Parnasse stracił już swoją szansę i to nie on będzie jego najbliższym rywalem. 

Czytaj także: Kołecki vs Juras na KSW jesienią!

Kategorie
KSWNEWSPolska

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.