Dana White
Zdjęcie: essentiallysports.com

Dana White: Chciałbym zorganizować w Polsce kolejną galę

Po serii gal w Las Vegas organizacja UFC powraca do Abu Dhabi. Maraton na Fight Island rozpocznie od gali UFC 253, a jedną z najważniejszych będzie starcie Dominicka Reyesa z Janem Błachowiczem o mistrzostwo wagi półciężkiej.

Drogę do takiego zestawienia otworzyła decyzja Jona Jonesa. „Bones” zdecydował się zrzec tytułu mistrzowskiego i przeniósł się do kategorii ciężkiej. Wiele osób twierdzi, że to będzie najważniejsza walka w historii polskiego MMA.

Minęło bardzo wiele czasu, od kiedy pas wagi półciężkiej nie miał właściciela. Jon Jones zdominował tę dywizję przez lata. Możliwość zobaczenia dwóch nowych, świeżych twarzy w walce o mistrzostwo – to bardzo ekscytujące. To starcie będzie ciekawe. Czekam na to – mówił White w rozmowie dla Polsatu Sport – Jan jest bardzo twardym gościem. Ma na koncie 9 wygranych przez poddanie oraz 7 przez nokaut. Wygrał siedem z ostatnich ośmiu pojedynków i jest jednym z najlepszych półciężkich na świecie. 27 września w Abu Zabi, na „Fight Island” dowiemy się, czy jest numerem jeden na ziemi.

Sternik UFC zasugerował również powrót do Polski. Podkreślił, że nigdy nie był w tym kraju i z przyjemnością go odwiedzi, wraz z kolejną galą.

Nigdy nie byłem w waszym kraju. Chciałbym zorganizować w Polsce kolejną galę i przyjechać na to wydarzenie. Tak, będziemy starali się zorganizować tę galę. (…) Wrócimy do Polski, wrócimy do tych wszystkich krajów, które na nas czekają. UFC będzie coraz większe i będzie coraz bardziej się rozwijać. Będziemy wspierać markę ESPN+ i pogłębiać relację z ESPN – zadeklarował.

Co ciekawe – White odniósł się także do planów zarówno wobec Joanny Jędrzejczyk, jak i Karoliny Kowalkiewicz. W przypadku „JJ” będzie musiała jeszcze wygrać jeden pojedynek, by otrzymać rewanż z Weili Zhang. Natomiast Kowalkiewicz także może dostać kolejną walkę.

Przeczytaj też: Pierwsze spotkanie twarzą w twarz Błachowicza i Reyesa! [Wideo]

Źródło: Polsat Sport

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane