Bellator Paryż
Zdjęcie: Bellator MMA

Historyczne wydarzenie dla francuskiego MMA. Bellator z galą w Paryżu

Bellator MMA będzie pierwszą organizacją mieszanych sportów walki, która zawita do Paryża z dużą galą.

Wydarzenie będzie miało miejsce 10 października w Accor Arena.

W walce wieczoru zmierzą się Cheick Kongo i Tim Johnson. Będzie to dla nich rewanż. Pierwszy raz zawalczyli dwa lata temu. Wtedy Kongo potrzebował minuty, by zakończyć pojedynek.

Kongo śmiało można określać weteranem MMA. Ma na koncie 42 walki, z czego 30 wygrał. A co więcej – kontynuuje serię ośmiu zwycięstw. Francuz kilka lat rywalizował również w UFC. Ostatni raz do klatki wszedł rok temu, we wrześniu. Konfrontację z Ryanem Baderem skończono wtedy przez no contest, po faulu Kongo.

Natomiast Johnson nie ma aż tak imponującego CV, ale pierwszy pojedynek stoczył dziesięć lat temu. Więc też można mówić o nim już, jako o doświadczonym zawodniku. Podobnie jak Kongo ma za sobą również występy w organizacji Dany White’a. A od 2018 roku walczy w Bellatorze, zresztą wspomniana konfrontacja z Kongo była dla niego debiutem. Ostatni pojedynek miał w sierpniu – pokonał Matta Mitrione.

W akcji zobaczymy również Michaela “Venoma” Page’a, z debiutantem w organizacji – Rossem Houstonem. Karta ma mieć 13 pojedynków w formule MMA i trzy bokserskie.

Przeczytaj też: Niepokonany mistrz LFA przeszedł do Bellatora

Kategorie
BellatorNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.