St-Pierre
Zdjęcie: Yahoo! Sports

„Być może to najlepszy zawodnik w historii” – GSP o Khabibie Nurmagomedovie

Jedna z największych legend UFC w ciepłych słowach pod adresem Dagestańskiego Orła

Nie spełni się marzenie o walce Khabiba z Georgesem St-Pierrem. Rosjanin z rekordem 29-0 wciąż targany śmiercią ojca postanowił przejść na sportową emeryturę. Mówiło się o tym potencjalnym pojedynku w kontekście 30 walki Khabiba. Dziś jednak wiemy, że do niej nie dojdzie. GSP można było więc jedynie zapytać o wrażenia po walce byłego już mistrza wagi lekkiej z Justinem Gaethje, co zresztą uczyniło ESPN. „Rush” nie krył zachwytu nad występem Khabiba. 

To była maestria. Zawalczył niemalże perfekcyjnie przeciw tak trudnemu rywalowi jakim jest Gaethje. Wiele osób, w tym ja, myślało, że może to Justin będzie odpowiedzią na Khabiba. Myślałem, że może będzie jego nemesis przez swoje wielkie umiejętności zarówno w stójce jak i zapasach. (…) Nikt jednak nie spodziewał się, że będzie to wyglądać na tak łatwe. To było po prostu niezwykłe. Pokonał go w stójce, pokonał go w zapasach, pokonał go w każdej płaszczyźnie. Justin wydawał się przytłoczony. Wyglądał jakby panikował, jak gdyby nie wiedział co ma robić. Zagrożenie nadchodziło zewsząd, to był mistrzowski występ. 

St-Pierre odniósł się także do przejścia Nurmagomedova na emeryturę, której podobnie jak większość się nie spodziewał. 

Byłem zaskoczony, że przeszedł na emeryturę. Myślałem, że chce odejść przy 30-0, wszyscy w mediach tak to przedstawiali. To jednak jego decyzja. Zakończył karierę w znakomitym stylu. Pozostawił niesamowite dziedzictwo. Jeden z najlepszych, którzy kiedykolwiek to robili, być może najlepszy zawodnik w historii. – podsumował GSP

Czytaj także: Po pierwszej rundzie Khabib nie mógł być spokojny! – Tak walki podczas UFC punktowali sędziowie 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane