Zdjęcie: Polsat Sport

Były zawodnik FENU nowym rywalem Gamrota w debiucie na UFC!

Miejmy nadzieję, że to już ostateczny rywal w debiucie Polaka.

We wrześniu z walki z Magomedem Mustafaevem (14-4) musiał zrezygnować Renato Moicano (14-3-1). W miejsce Brazylijczyka na zastępstwo wskoczył Mateusz Gamrot (17-0 1NC). Do tego pojedynku również jednak nie dojdzie, bowiem Rosjanin miał problemy z pojawieniem się na UFC Fight Island w Abu Zabi.

Nowym rywalem Polaka będzie również debiutujący w największej federacji na świecie Gruzin – Guram Kutateladze (11-2). Gala odbędzie się 17 października, a w walce wieczoru zawalczą Chan Sung Jung oraz Brian Ortega.

Gamrot to były mistrz KSW w kategorii lekkiej oraz piórkowej. Walka z Kutateladze będzie już trzecią w tym roku. W lipcu na KSW 53 pokonał Normana Parke, a w sierpniu podczas KSW 54 Mariana Ziółkowskiego. W swojej karierze pokonywał również między innymi Klebera Koike Erbsta, Łukasza Chlewickiego, czy Grzegorza Szulakowskiego.

Kutateladze nie zaznał porażki w swoich ostatnich ośmiu pojedynków. Ostatnim, któremu udało się wyjść z ręką w górze jest Paweł Kiełek, który pokonał Gruzina w 2015r. podczas FEN 6. Kutateladze swoje ostatnie walki toczył głównie dla Brave CF oraz Superior Challenge.

Przeczytaj też: Jan Błachowicz zapowiada termin, w którym chciałby bronić pasa

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane