Wirtualne Media

Czas poznać reguły obowiązujące na pierwszej gali Genesis!

Czy zapewnią epickie i brutalne starcia?

Zawodnicy występujący na gali Genesis będą mogli korzystać nie tylko z gołych pięści, ale także łokci. Co więcej, w grę wchodzić będzie nie tylko stójka, ale również walka w klinczu. 

Jeśli zaś chodzi o zakres czasowy każdego z pojedynków będzie to 3×3 minuty. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany liczby rund w zależności od danej walki. Nie sprecyzowano jednakowoż na jakich zasadach może to konkretnie wyglądać. Istotnym elementem jest też reguła dotycząca knockdownow, których przy tej formule może być co nie miara. Otóż po każdym z nich odbędzie się 10-sekundowe odliczanie. Nie przewidziano zaś limitu knockdownów w pojedynku, którego przekroczenie z miejsca kończyłoby walkę. 

Innym ważnym czynnikiem jest miejsce, w którym zmierzą się zawodnicy. Będzie to klatka o wymiarach 8×8. Duża, choć z drugiej strony nikt nie walczy na gołe pięści dla kalkulacji, a klatka sama w sobie buduje specyficzny, adekwatny klimat. 

Obowiązywać będą także limity wagowe. W walce wieczoru pomiędzy Marcinem Różalskim a Joshem Barnettem tenże limit wyniesie 120 kg. W main evencie w zamkniętej klatce dwóch fighterów o łącznej wadze około ćwierć tony będzie zatem walczyć na gołe pięści i łokcie. Jednym z nich jest ikona polskich sportów walki, a drugim były zawodnik UFC. Zapowiada się niesłychanie mocne starcie i fascynujący wieczór dla fanów sportów walki. 

Czytaj także: Doniesienia: Kleber Koike Erbst może dołączyć do Rizin 

Kategorie
GenesisNEWS

Leave a Reply

Powiązane