Junior Dos Santos zmierzy się z Cirylem Gane na UFC 256!

Weteran UFC zmierzy się w grudniu z jeszcze niedoświadczonym prospektem wagi ciężkiej.

Walka w wadze ciężkiej pomiędzy doświadczonym Juniorem Dos Santosem (21-8), a mniej doświadczonym w MMA Francuzem – Cirylem Gane (6-0) została dodana do rozpiski gali UFC 256, która jest zaplanowana na 12 grudnia bieżącego roku. Głównymi walkami podczas tego wieczoru będą starcia o pasy: wagi koguciej pomiędzy obecnym czempionem Petrem Yanem, a Aljamainem Sterlingiem i o mistrzostwo w wadze piórkowej kobiet, gdzie zmierzą się Amanda Nunes i Megan Anderson.

Mimo, iż Gane nie poniósł ani jednej porażki, jak na razie tego roku na pewno nie zaliczy do udanych. Francuz w bieżącym roku miał zmierzyć się kolejno Shamilem Abdurakhimovem, Sergeyem Pavlovichem, Ante Deliją i znów z Abdurakhimovem. Do żadnego z tych starć nie doszło, ponieważ rywale Francuza wypadali z każdego z tych pojedynków. Z pewnością bardziej pamiętnym rokiem będzie dla Gane rok 2019. Wówczas zadebiutował w UFC i stoczył tam trzy walki i wszystkie wygrał. Pokonywał kolejno Raphaela Pessoe Don’Tale Mayesa i Tannera Bosera.

Dos Santosa fanom MMA nie trzeba przedstawiać. Dla największej organizacji na świecie stoczył ponad 20 walk. W swojej karierze pokonywał między innymi Stefana Struve, Mirko Filipovicia, Marka Hunta, Franka Mira, Stipe Miocicia, czy Caina Velasqueza. Przegrywał natomiast w rewanżach z Miociciem i Velasquezem, a także z Alistarem Overeemem, czy Francisem N’Gannou. Swój ostatni pojedynek stoczył w sierpniu na UFC 252, kiedy został pokonany przez Jairzinho Rozenstruika.

 

Źródło: mmafighting.com

Przeczytaj też: Nietypowy rzut karny w Turbokozaku. Popis piłkarskich umiejętności Błachowicza! (Wideo)

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane