Zdjęcie: UFC

Doniesienia: Petr Yan vs. Aljamain Sterling odwołane!

Mistrzowskie starcie nie odbędzie się w wyznaczonym terminie

Podczas gali UFC 256 miało dojść do hitowego starcia o pas kategorii koguciej. 12 grudnia aktualny mistrz – Petr Yan (15-1) zmierzyć się miał z Aljamainem Sterlingiem (19-3). Jak jednak podaje Ariel Helwani do pojedynku w wyznaczonym terminie nie dojdzie!

Yan nie będzie wstanie zawalczyć w grudniu. Powodu niezdolności nie znamy, wiemy tylko, że wbrew wcześniejszym doniesieniom nie jest to kontuzja.

Rosjanin ostatni raz w klatce widziany był w lipcu, kiedy to pokonując Jose Aldo (28-7) został mistrzem kategorii koguciej. Notuje on aktualnie serie dziesięciu zwycięstw z rzędu – w octagonie UFC porażki jeszcze nie zaznał.

Sterling natomiast wygrał pięć ostatnich pojedynków, niedawno błyskawicznie poddał Cory’ego Sandhagena (13-2) czym utorował sobie drogę do starcia o pas.

Jamajczyk i Rosjanin nie zawalczą jednak 12 grudnia – nowej daty na razie nie znamy. Co więc z UFC 256? Dana White próbuje zatrzymać w USA aktualnego mistrza wagi muszej – Deivesona Figueiredo (20-1) i w owym terminie doprowadzić do jego starcia z Brandonem Moreno (18-5-1).

Przeczytaj też: White: Figueiredo nie wraca do Brazylii 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane