Zdjęcie: UFC

„Jeśli chce walczyć wcześniej, to jego problem” – Błachowicz o pojedynku z Adesanyą

Polski mistrz UFC o następnej walce i jej warunkach

Dzierżący aktualnie pas kategorii półciężkiej Jan Błachowicz (27-8) w wywiadzie dla Submission Radio opowiedział o swoim następnym pojedynku. Polski mistrz co do jego daty nie ma żadnych wątpliwości. Niedługo bowiem na świat przychodzi jego syn i najbliższe tygodnie musi poświęcić rodzinie.

„Będę walczył w marcu, nie wcześniej. Dałem znać UFC, że jeżeli chcą zestawić mój następny pojedynek – musi odbyć się on w marcu.” – powiedział Błachowicz

Po wrześniowym zwycięstwie Polaka nad Dominickiem Reyesem (12-2) chętny na walkę z „Cieszyńskim Księciem” jest mistrz wagi średniej – Israel Adesanya (20-0). W między czasie poważną pozycje w rankingu wyrobił sobie Glover Teixeira (32-7) – on również domaga się starcia z Błachowiczem.

„Israel albo Glover. Bez różnicy. Mogę wyjść do obu jednej nocy.” – dodał Jan

Najbardziej opłacalną walką dla UFC – głównie pod względem finansowym – jest oczywiście super-starcie Polaka z Adesanyą. Trener Nigeryjczyka jakiś czas temu powiedział, że jego podopieczny chciałby walki z Janem w lutym przyszłego roku. Ten temat również poruszył „Cieszyński Książe”:

„Marzec to dla mnie idealny termin. Jeśli chce walczyć wcześniej, to jego problem. To ja jestem mistrzem wagi półciężkiej i jak chce walki ze mną, to na moich zasadach.”

Cały wywiad z polskim mistrzem UFC można obejrzeć tutaj:

 

Przeczytaj też: „Do zobaczenia wkrótce Dana White” – Tajemniczy wpis Khabiba Nurmagomedova

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane