Deiveson Figueiredo vs Alex Perez
Zdjęcie: MMA Fighting

Na widelcu: Deiveson Figueiredo vs Alex Perez

Deiveson Figueiredo staje do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego kategorii muszej. Pretendentem jest rozpędzony serią 3 wygranych z rzędu, Alex Perez.

Obaj odnajdują się w różnych płaszczyznach walki. Figueiredo potrafi zarówno wywrzeć mocną presję, jak i świetnie kontrować. A uderza piekielnie mocno, jak na tę kategorię wagową. W dystansie też nie jest bezradny, bo dysponuje szerokim arsenałem ataków nożnych. Chętnie używa technik bardziej obrotowych, kopie frontalnie oraz okrężnie na korpus, głowę, odwołuje się często także do kopnięć na łydkę.

Jednakże stojący naprzeciwko niego Perez jest bardzo aktywny, agresywnie nastawiony, sprawnie wykorzystuje proste. Swoimi doskonale kamuflowanymi, atomowymi kopnięciami na łydkę może sprawić Brazylijczykowi solidne problemy. Wiemy, ze tego typu techniki nożne wcale nie muszą siąść czysto w dużej ilości, by wyłączyć mobilność rywala, utrudnić mu poruszanie się. Alex jest też bardzo dobrym zapaśnikiem i może użyć zapasów w ofensywie by zamęczyć Deivesona. W parterze zresztą też będąc niebezpiecznym w obszarze poddań. Nie wydaje mi się jednak że uda mu się sprowadzić czy skontrolować Figueiredo, który dodatkowo będzie silniejszy fizycznie. Sam Deiveson też może jak najbardziej zanotować obalenia. O ile w parterze Perez jest sprawny to nie zdziwiłbym się gdyby Figueiredo udało się skończyć w parterze. Jest niebezpieczny zarówno w obszarze poddań jak i ground’n’pound.

Przewagą kondycyjną dysponuje raczej Perez i jeśli przetrwa dwie pierwsze rundy, nie będąc mocno rozbitym, może zacząć przejmować stery w walce. Być skuteczniejszym od Figueiredo wraz ze swoim tempem, boksem, low-kickami a także zapasami. Niemniej, nawet jeśli pójdzie to w dalszą fazę walki to nie wykluczam iż Deiveson dalej będzie lepszy. Chociażby z powodu zadanych wcześniej obrażeń, czy bowiem Perez będzie w stanie narzucić jakieś tempo, nie przyjmując bomb? Nie wydaje mi się. Generalnie Brazylijczyk jest dla mnie wyraźnym faworytem tej walki i uda mu się ją szybko skończyć. Styl Pereza pasuje mu pod kontry, co w połączeniu z dobrym w tym obszarze, potężnie uderzającym Figueiredo, nie wróży Amerykaninowi najlepiej.

Predykcja: Deiveson Figueiredo przez KO/TKO

Przeczytaj też: Wyniki ważenia przed UFC 255 – Figueiredo i Lipski w limicie!

Kategorie
AnalizaUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.