Oficjalnie: Ciryl Gane vs. Junior dos Santos na UFC 256!

Młoda krew podejmie weterana UFC podczas grudniowej gali UFC 256.

Walka w wadze ciężkiej pomiędzy doświadczonym Juniorem Dos Santosem (21-8), a mniej doświadczonym w MMA Francuzem – Cirylem Gane (6-0) została dodana do rozpiski gali UFC 256, która jest zaplanowana na 12 grudnia bieżącego roku. Walka wieczoru tej gali nie jest jeszcze znana. Początkowo główną walką miało być starcie Megan Anderson vs. Amanda Nunes, ale do tej walki jednak nie dojdzie tego wieczoru. Niewykluczone, że walką wieczoru będzie pojedynek, który miał być co-main eventem, czyli starcie o pas wagi koguciej pomiędzy Petrem Yanem, a Aljamainem Sterlingiem

Mimo, iż Gane nie poniósł ani jednej porażki, jak na razie tego roku na pewno nie zaliczy do udanych. Francuz w bieżącym roku miał zmierzyć się kolejno Shamilem Abdurakhimovem, Sergeyem Pavlovichem, Ante Deliją i znów z Abdurakhimovem. Do żadnego z tych starć nie doszło, ponieważ rywale Francuza wypadali z każdego z tych pojedynków. Z pewnością bardziej pamiętnym rokiem będzie dla Gane rok 2019. Wówczas zadebiutował w UFC i stoczył tam trzy walki i wszystkie wygrał. Pokonywał kolejno Raphaela Pessoe Don’Tale Mayesa i Tannera Bosera.

Dos Santosa fanom MMA nie trzeba przedstawiać. Dla największej organizacji na świecie stoczył ponad 20 walk. W swojej karierze pokonywał między innymi Stefana Struve, Mirko Filipovicia, Marka Hunta, Franka Mira, Stipe Miocicia, czy Caina Velasqueza. Przegrywał natomiast w rewanżach z Miociciem i Velasquezem, a także z Alistarem Overeemem, czy Francisem N’Gannou. Swój ostatni pojedynek stoczył w sierpniu na UFC 252, kiedy został pokonany przez Jairzinho Rozenstruika.

 

 

Źródło: Twitter/UFC

Przeczytaj też: Oficjalnie: UFC ogłosiło datę powrotu Hollowaya

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane