Tony Ferguson powraca! Zmierzy się z Charlesem Oliveirą na UFC 256 w grudniu!

Bardzo ciekawie zapowiadające się starcie w wadze lekkiej odbędzie się jeszcze w 2020 roku.

Jak zdradził w rozmowie z dziennikarzem ESPN – Brettem Okamoto prezydent UFC Dana White, walka Tony Ferguson (25-4) vs. Charles Oliveira (29-8) odbędzie się podczas UFC 256, która jest zaplanowana na 12 grudnia 2020 roku. Obaj zawodnicy zajmują w oficjalnym rankingu wagi lekkiej UFC kolejno trzecie i szóste miejsce. Starcie będzie jedną z głównych walk wieczoru. Początkowo jako main eventy tej gali, planowane były starcia Kamaru Usman vs. Gilbert Burns oraz Amanda Nunes vs. Megan Anderson. Oba te pojedynki nie odbędą się jednak w grudniu. Najprawdopodobniej walką wieczoru zostanie starcie o pas wagi koguciej pomiędzy Petrem Yanem, a Aljamainem Sterlingiem, które do tej pory było planowane, jako co-main event.

Ferguson ostatnią walkę stoczył w maju bieżącego roku podczas UFC 249. W pojedynku o tymczasowy pas wagi lekkiej z Justinem Gaethje, odniósł wówczas pierwszą porażkę od 2012 roku i drugą odkąd walczy w UFC. W swojej karierze w UFC “El Cucuy” pokonywał między innymi Donalda Cerrone, Anthonego Pettisa, Kevina Lee, Rafaela dos Anjosa, Edsona Barbozę oraz Gleisona Tibau. Dużo mówiło się, że Ferguson w kolejnej walce zmierzy się z Michaelem Chandlerem, jednak były mistrz Bellatora planuje zadebiutować w UFC w 2020 roku, a Tony chciał walkę jeszcze w tym roku.

Oliveira również stoczył w 2020 roku jeden pojedynek. W marcu podczas gali w Brazylii pokonał przez duszenie gilotyną w trzeciej rundzie Kevina Lee. Brazylijczyk jest obecnie na serii siedmiu zwycięstw pod rząd. Od 2018 roku pokonał kolejno Claya Guide, Christosa Giagosa, Jima Millera, Davida Teymura, Nika Lentza, Jareda Gordona oraz wspomnianego Lee. Wszystkie te pojedynki skończyły się przed czasem. W UFC zaliczył także kilka porażek, między innymi z Frankiem Edgarem, Donaldem Cerrone, Maxem Hollowayem, czy Paulem Felderem.

 

Przeczytaj też: Wyniki ważenia przed UFC 255 – Figueiredo i Lipski w limicie!

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane