Alexey Oleinik podejmie w lutym Chrisa Daukausa!

W swojej czternastej walce w UFC, Rosjanin zmierzy się z młodym Amerykaninem.

43-letni Rosjanin Alexey Oleinik (59-14-1) wystąpi podczas gali UFC zaplanowanej na 20 lutego 2021 roku i podejmie 31-letniego Amerykanina – Chrisa Daukausa (10-3).

Dla Oleinika będzie to już siedemdziesiąta piąta walka w zawodowej karierze, a czternasta w UFC. W największej organizacji MMA na świecie walczy od 2014 roku, a pokonywał między innymi Marka Hunta, Jareda Rosholta, Anthonego Hamiltona oraz Mirko Filipovicia. Musiał natomiast uznać wyższość Daniela Omielańczuka, Curtisa Blaydesa, Alistaira Overeema i Walta Harrisa. W 2020 roku Rosjanin stoczył trzy pojedynki. W styczniu pokonał Mauricie Greenea, a w maju Fabricio Werduma. W sierpniu naomiast przegrał przez TKO w drugiej rundzie z Derrickiem Lewisem.

Daukaus karierę w zawodowym MMA rozpoczął w 2013 roku. Walczył między innymi w amerykańskich organizacjach takich jak XFE, czy CFFC. Zawodnik z Filadelfii w UFC zadebiutował w sierpniu 2020 roku. Podczas UFC 252 odprawił w pierwszej rundzie Parkera Portera, a w październiku dołożył do tego wygraną w 45 sekund z Rodrigo Nascimento.

 

Przeczytaj też: Starcie Edwards vs. Chimaev odwołane!

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.