Zdjęcie: UFC

Dana White: Myślę, że to Adesanya będzie rywalem Błachowicza

Wielki pojedynek z udziałem Polaka na horyzoncie.

Niezwykle burzliwe dyskusje ostatnimi czasy prowadzone są o rywalu Jana Błachowicza (27-8) w pierwszej obronie mistrzowskiego pasa UFC. W grę wchodzą głównie dwa nazwiska – Glover Teixeira (32-7) i Israel Adesanya (20-0).

Nigeryjczyk, to niepokonany mistrz wagi średniej, który już od jakiegoś czasu zapowiada, że ruszy na podbój wyższej kategorii. Brazylijczyk natomiast jest na fali pięciu zwycięstw z rzędu i z pełnym uzasadnieniem domaga się walki o pas z Polakiem.

Dana White w ostatnim wywiadzie z BT Sport został więc zapytany o swój punkt widzenia. Prezydent UFC nie ukrywa, że bardziej interesuję go hitowe starcie dwóch mistrzów – Polaka z Adesanyą, które z pewnością wygenerowałoby ogromne zyski dla federacji.

„Myślę, że to Adesanya będzie rywalem Błachowicza. Oboje chcą tej walki, a mi również się ona podoba” – przyznał White

Niewykluczone więc, że w pierwszym kwartale przyszłego roku przyjdzie nam zobaczyć największą walkę z udziałem polskiego zawodnika w historii. O pojedynku z niezwykle medialnym Adesanyą mówiłoby się bowiem na całym świecie. 

Zostaje więc kwestia terminu. Trener Nigeryjczyka napomknął o lutym – Jan natomiast chce starcia z niepokonanym mistrzem 84 kilogramów w marcu. Parę dni temu bowiem na świat przyszedł jego syn i to mu chciałby poświęcić najbliższy czas.

Przeczytaj też: Karolina Kowalkiewicz zapowiada powrót do oktagonu. Jest wstępna data

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.