David Zawada podejmie Ramazana Emeeva podczas pierwszej gali UFC w 2021 roku!

Doświadczony Rosjanin rywalem Polaka w kolejnej walce dla UFC.

David Zawada (17-5) podejmie Ramazana Emeeva (19-4) podczas gali UFC zaplanowanej na 16 stycznia 2021 roku. Gala odbędzie się na wyspie Yas w Abu Dhabi, a w walce wieczoru Max Holloway podejmie Calvina Cattara.

Zawada polskim fanom jest znany przede wszystkim z występów na galach KSW. W największej polskiej organizacji stoczył 5 pojedynków. Wygrał z Michałem Michalskim, Maciejem Jewtuszko i Robertem Radomskim, a przegrał z Borysem Mańkowskim i Kamilem Szymuszowskim. W UFC zadebiutował w 2018 roku podczas gali w Hamburgu. Przygodę z amerykańskim gigantem rozpoczął od dwóch porażek – z Dannym Robertsem i Jingliangiem Li. Na zwycięskie tory powrócił w listopadzie ubiegłego roku, gdy przez duszenie trójkątem pokonał Abubakara Nurmagomedova.

Emeev do UFC przeszedł w 2017 roku, a wcześniej występował przede wszystkim w rosyjskiej organizacji M1 Global Challenge. Przygodę z UFC zaczął od trzech zwycięstw – z Samem Alveyem, Alberto Miną i Stefanem Sekuliciem. W 2019 roku przegrał podczas tej samej gali co Zawada wygrał, a jego pogromcą był Anthony Rocco Martin. Była to jego pierwsza porażka od 2014 roku. W lipcu 2020 roku zwyciężył przez jednogłośną decyzję z Niklasem Stolze.

 

Źródło: Twitter/Marcel Dorff

Przeczytaj też: „Romero nie będzie jedyny” – Dana White zapowiada liczne zwolnienia

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.