Demetrious Johnson zmierzy się w lutym z Adriano Moraesem w pojedynku o mistrzowski pas!

Były mistrz UFC zawalczy o mistrzostwo w wadze muszej organizacji One Championship

Organizacja One Champioship poinformowała, że podczas gali zaplanowanej na 24 lutego 2021 roku, w walce wieczoru były mistrz wagi muszej UFC – Demetrious Johnson (30-3-1) zmierzy się z obecnym czempionem wagi muszej One FC. Do ich pojedynku miało dojść pierwotnie w kwietniu 2020 roku, ale wówczas plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

Johnson w latach 2011-2018 walczył dla UFC, a w latach 2012-2018 był mistrzem największej organizacji na świecie. Pas zdobył pokonując Josepha Benavideza, a obronił go w starciach z Johnem Dodsonem, Timem Eliottem, Henrym Cejudo i Rayem Borgiem. Mistrzostwo stracił w rewanżu z Cejudo. Po przegranej z „Triple C”, Johnson związał się z singapurską organizacją i pokonał Yuye Wakamastu, Tatsumitsu Wade i Dannyego Kingada, tym samym wygrywając turniej.

Moraes w One FC walczy od 2013 roku. Pas tej organizacji zdobył w 2014 roku, pokonując Geje Eustaquio. Obronił go w walce z Riku Shinuyą, a w kolejnym pojedynku z Kairatem Akhmetovem go stracił. Pas do niego wrócił w 2016 roku i po 2 obronach stracił go na rzecz Eustaquio. Do ich trzeciej walki doszło w 2019 roku. Wówczas lepszy okazał się Brazylijczyk sięgając tym samym po raz kolejny po pas mistrzowski.

 

Przeczytaj też: Khabib Nurmagomedov kupił organizację GFC za milion dolarów! 

Kategorie
NEWSONE Championship

Leave a Reply

Powiązane