Zdjęcie: UFC

Niko Price z pozytywnym wynikiem testu na obecność marihuany! Walka z Cowboy’em uznana za nieodbytą

Problemy Amerykanina po wrześniowym starciu z Donaldem Cerrone

Na zawodnika wagi półśredniej UFC – Niko Price’a (14-4) zostaną nałożone konsekwencje. Powodem jest pozytywny wynik testu na obecność marihuany w organizmie Amerykanina.

Lekkoatletyczna Komisja stanu Nevada podjęła decyzję o zawieszeniu Price’a. Będzie ono trwało sześć miesięcy. Ponadto wrześniowe starcie „Hybrida” z Donaldem Cerrone (36-15) zostanie uznane jako nieodbyte (no-contest). Sam Amerykanin natomiast poniesie karę finansową w wysokości 8500$.

Co ciekawe marihuana w Nevadzie jest legalna, aczkolwiek dla sportowców rywalizujących w stanie pozostaje na liście zabronionej, kiedy wynik pozytywny przekroczy pewien próg. Właśnie tak było w przypadku Niko Price’a.

Wspomniana wyżej walka „Hybrida” z „Cowboy’em” pod koniec września odbyła się w Las Vegas. Był to interesujący, zacięty bój po którym sędziowie orzekli remis. Zwycięsko z tamtego pojedynku prawdopodobnie wyszedłby Price, gdyby nie odjęty punkt za kilkukrotne faule. Ostatecznie jednak – z powodu wpadki z marihuaną Niko – wynik tej walki został zmieniony na no-contest.

Źródło: MMAFighting.com

Przeczytaj też: „Co Jimi Manuwa sobie myśli? – Anthony Smith o zaczepkach

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.