Oficjalnie: Stephen Thompson vs. Geoff Neal nową walką wieczoru ostatniej gali UFC w tym roku

Poznaliśmy nowy main event gali w Las Vegas

Starcie zaprawionego w bojach Stephena Thompsona (15-4-1) z rozpędzonym serią zwycięstw Geoff’em Neal’em (13-2) zostało nową walką wieczoru gali UFC w Las Vegas! Pojedynek ten będziemy mogli zobaczyć 19 grudnia.

Parę dni temu wysypała się walka pomiędzy Khamzatem Chimaevem (9-0) Leonem Edwardsem (18-3) – to ona miała zwieńczyć siedemnastą gale w siedzibie APEX. U Jamajczyka bowiem wykryto COVID-19 co definitywnie wykluczyło go z udziału w tym wydarzeniu. Nową walką wieczoru został pierwotny co-main event tejże gali, czyli starcie Stephena Thompsona z Geoff’em Neal’em. Co za tym idzie pojedynek ten odbędzie się na dłuższym dystansie. Z trzech rund, zmieniony on został bowiem na pięć – jak to zazwyczaj bywa w walkach wieczoru.

„Wonderboy” w amerykańskim gigancie walczy od 2012 roku. W oktagonie ostatni raz widziany był pod koniec zeszłego – na punkty pokonał wówczas Vicente Luque (19-7-1). Dwie wcześniejsze walki przegrał, w tym jedną przez nokaut.

Neal to natomiast idący jak burza ulubieniec kibiców. Do UFC dostał się dzięki DWCS w 2017 roku i od tego czasu wygrał wszystkie pięć walk. W organizacji Dany White’a jego najcenniejszym jak dotąd sklapem jest nokaut na Mike’u Perry’m (14-7) z końcówki ubiegłego roku.

Przeczytaj też: „To bzdura!” – Vettori o przejściu Adesanyi do wagi półciężkiej 

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane