Sportskeeda

Volkanovski vs. Ortega w planach na luty

Ortega najprawdopodobniej kolejnym pretendentem do pasa w dywizji piórkowej

W rozmowie z BT Sport Dana White wyjawił, że kolejna obrona tytułu w kategorii piórkowej odbędzie się najprawdopodobniej w lutym. Mistrz, Alexander Volkanovski, podejmie w niej najpewniej właśnie Ortegę. „T-City” zagwarantował sobie miano pretendenta wygrywając z „Korean Zombie” jednogłośną decyzją sędziów.

Prawdopodobnie tak właśnie będzie. To może być świetna walka, podoba mi się ta koncepcja – powiedział sternik UFC o potencjalnym zestawieniu o pas mistrzowski 

„The Great” ma obecnie godną szacunku passę aż 19 wygranych z rzędu. W dwóch ostatnich obronach mierzył się dwukrotnie z Maxem Hollowayem i dwukrotnie okazał się od niego lepszy na pełnym dystansie. Wpierw jednogłośnie, w drugim zaś pojedynku sędziowie nie byli jednomyślni, ale i tak uznali Volkanovskiego za zwycięzcę. 

Ortega przed pojedynkiem z Chan Sung Jungiem także zmierzył się z Hollowayem. Jemu nie poszło jednak tak dobrze jak panującemu mistrzowi i po 4 rundach lekarz zdecydował się przerwać pojedynek ze względu na rozbicia „T-City”. Wcześniej zaś Brian Ortega wygrywał przed czasem z Frankiem Edgarem czy Cubem Swansonem. 

Walka mogłaby odbyć się 13. lutego na gali UFC 258.

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.