
Volkanovski vs. Ortega w planach na luty
W rozmowie z BT Sport Dana White wyjawił, że kolejna obrona tytułu w kategorii piórkowej odbędzie się najprawdopodobniej w lutym. Mistrz, Alexander Volkanovski, podejmie w niej najpewniej właśnie Ortegę. „T-City” zagwarantował sobie miano pretendenta wygrywając z „Korean Zombie” jednogłośną decyzją sędziów.
Prawdopodobnie tak właśnie będzie. To może być świetna walka, podoba mi się ta koncepcja – powiedział sternik UFC o potencjalnym zestawieniu o pas mistrzowski
„The Great” ma obecnie godną szacunku passę aż 19 wygranych z rzędu. W dwóch ostatnich obronach mierzył się dwukrotnie z Maxem Hollowayem i dwukrotnie okazał się od niego lepszy na pełnym dystansie. Wpierw jednogłośnie, w drugim zaś pojedynku sędziowie nie byli jednomyślni, ale i tak uznali Volkanovskiego za zwycięzcę.
Ortega przed pojedynkiem z Chan Sung Jungiem także zmierzył się z Hollowayem. Jemu nie poszło jednak tak dobrze jak panującemu mistrzowi i po 4 rundach lekarz zdecydował się przerwać pojedynek ze względu na rozbicia „T-City”. Wcześniej zaś Brian Ortega wygrywał przed czasem z Frankiem Edgarem czy Cubem Swansonem.
Walka mogłaby odbyć się 13. lutego na gali UFC 258.
- AktualnościWiktor Zalewski przywita w KSW Mateusza Pawlika
Kamil Gieroba / 6 maja 2025, 21:04
- AktualnościKSW Battlecourse: Parnasse, Nahaye, Zerhouni, Wako-Zabo – Odcinek 3. przed XTB KSW 106
Kamil Gieroba / 6 maja 2025, 12:36
- Aktualności„Czuję ogromny szacunek do Waszej kultury” – Samociuk zabiera głos po walce dla RIZIN
Kamil Gieroba / 5 maja 2025, 13:53
- AktualnościRIZIN: Otoko Matsuri: Koike vs Shaydullaev – Wyniki gali
Kamil Gieroba / 4 maja 2025, 19:36
- AktualnościJanikowski: Z tyłu głowy mam to, że przegrałem dwa pojedynki w tamtym roku
Kamil Gieroba / 2 maja 2025, 16:30
- Aktualności„Jeżeli pieniądze będą odpowiednie…” – Hall otwarty na zaskakujący pojedynek
Kamil Gieroba / 1 maja 2025, 16:30