Większościowy remis po niesamowitej wojnie w walce wieczoru UFC 256!

Deiveson Figueiredo oraz Brandon Moreno pokazali niesamowity charakter, kondycję, odporność oraz umiejętności.

1 runda
Figueiredo ustawia rywala obrotówką na siatce, trafia ładnym jabem, idzie po obalenia, ale Moreno ładnie się broni. Brandon kończy z podwójnym podchwytem, Figueiredo sam wciąga go do parteru, ale po chwilie decyduje się wyjść. Obaj trafiają uderzeniami, Brandon atakuje korpus, ale Figueiredo odpowiada kilkoma kontrami, low-kickami, ciasnym jabem. Meksykanin szuka single’lega, ale zostaje on z łatwością wybroniony, stracił równowagę po wysokim kopnięciu, obecny mistrz próbuje wejść do parteru, ale mu się nie udaje. Brazylijczyk mocno trafia, ale Moreno zagroził wysokim kopnięciem choć przestrzelił, Deiveson ponownie zmieścił kilka bomb, ale Moreno dobrze znosi uderzenia, stara się odpowiadać sam. Trafia dobrym łokciem w półdystansie Brazylijczyk, ale Brandon odpowiada ładnymi uderzeniami, obaj używają wysokich kopnięć, ale Figueiredo dodatkowo trafia kilkoma bombami, a także łokciami. Narzuca rywalowi dużą presję, Moreno zrywa klincz łokciem.

2 runda
Moreno trafia kilkoma celnymi ciosami na start drugiej rundy, ale Figueiredo odpowiada piękną obrotówką na korpus, choć Brandon lokuje też ładny cios na korpusie rywala, a także prostym w głowę, Figuiredo odnotowuje sukcesy w niskich kopnięciach, Moreno stara się zaś kontrować. Przeplata ciosy na korpus z prostymi w głowę. Figueiredo ciągle jednak naciera, trafia świetnymi kombinacjami, ciasnymi, a także mocnymi prostymi, także łydka Meksykanina pozostaje okopywana. Brazylijczyk wchodzi z łokciem, ale zostaje sprowadzony do  parteru, walka zostaje na chwilę przerwana przez palec w oko. Po wznowieniu Figueiredo pozostaje na plecach w gardzie, skąd atakuje łokciami, udaje mu się wstać. Na nogach wchodzą w szalone wymiany, ale Figueiredo trafia w nich zdecydowanie mocniej i celniej, atakuje też łydkę za pomocą kopnięć, trafia dobrym lewym sierpem. Ładne okrężne na korpus od Brazylijczyka oraz low-kick, ale Brandon odpowiada dobrym prawym sierpowym, sztywne lewe proste ze strony Meksykanina, trafia takżę prawym overhandem, ale zostaje naruszony. Udaje mu się jednak ładnie sprowadzić walkę do parteru, co prawda Deiveson szybko wstaje i trafia w stójce, ale Brandon nieco celniejszy w końcówce, dosięga rywala długimi prostymi.

3 runda
Ładny lewy prosty od Meksykanina, trafia kilkoma potężnymi uderzeniami Figueiredo, ale Moreno trafia ładnym wysokim kopnieciem oraz ciosem. Obecny mistrz atakuje korpus po zamknięciu rywala na siatce, trafia też okrężnym na tułów, lewym sierpem na głowę, na korpus, łokciem! Moreno jest jednak niesamowicie odporny, odpowiada własnymi ciosami, idzie po sprowadzenie, bez skutku ale ma podwójny podchwyt, dociska Brazylijczyka do siatki. Brandon dorbze pracuje jabem, jest mobilniejszy, ale przestrzelił high’kickiem, Deiveson trafia zaś bodyshotem, Mreno odpowiada długą kombinacją prosych oraz lewym sierpowym. Świetny łokieć ze strony Figueiredo oraz sztywny jab, mocny lewy sierpowy! Moreno doskonale znosi uderzenia Brazylijczyka, ale inkasuje mocne kopnięcie w krocze, po którym odjęty zostaje mistrzowi punkt. Moreno trafia prostymi, Deiveson prawym sierpowym, sprowadza Meksykanina do parteru, ale Moreno udaje się uciec z parteru i zerwać klincz sierpowymi. Meksykanin trafia prawym ovehrandem oraz sierpowym.

4 runda
Obaj trafiają na start czwartej odsłony, piękna kombinacja 1-2 oraz ciosy na korpus od Meksukanina, trafia także świetnym krosem! Jest coraz celniejszy, trafił wysokim kopnięciem, które Deiveson wyraźnie odczuł, ale odpowiada także prawym overhandem. Figueiredo szuka obalenia, ale Brandon utrzymuje równowagę i sam pięknie go sprowadza. Deivesonowi udaje się jednak wstać i trafiać ładnymi sierpowymi, ciosami na korpus, łokciami! Moreno odpowiada jednak doskonale wlasnymi kombinacjami, Figueiredo się chwieje! Co za wojna! Niesamowicie wysokie tempo, Brazylijczyk zjada prosty za prostym, ale odpowiada także własnymi, mocnymi uderzeniami. Meksykanin jednak coraz bardziej precyzyjny ze swoim jabem, który wchodzi mu ze spoą częstotliwością. Figueiredo rozpuszcza bomby na głowę oraz korpus pod siatką, ale zostaje ładnie sprowadzony z podwójnego podchwytu, Figueiredo szuka jednak aktywnie łokci z pleców, Brandon odpowiada jednak mocnym ground’n’pound z góry. Meksykanin zachwiał swoim rywalem celnymi uderzeniami w końcówce rundy!!!

5 runda
Figueiredo trafia pięknymi okrężnymi na korpus, lokuje jednak na twarzy rywala celne i sporo ważące bomby, trafia lewym sierpowym. W tej rundzie Brandon już mniej aktywny, Figueiredo ciągle zaś dosięga go czy to uderzeniami, czy to kopnięciami na korpus, łydkę. Choć Meksykanin odpowiada, mając złamaną rękę! Ładny lewy sierpowy Brazylijczyka, ale Moreno dosięga go lewymi prostymi, rusza po obalenie, ale Deivesonowi udaje się utrzymać na nogach, choć zostaje dociśnięty do aitki do końca rundy, sam rzuca rywalem, oraz spuszcza bomby z góry.

Decyzja sędziów była większościowa, jeden sędzia wskazał w stosunku 48-46 dla Deivesona Figueiredo, dwóch pozostałych wypunktowało natomiast 47-47. Ogłoszony został remis.

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.