Dustin Poirier vs Conor McGregor – zapowiedź walki!

Od ostatniej walki tych zawodników minęło blisko 6 lat.

Czas na wielki rewanż, w którym Dustin Poirier postara się pokonać Conora McGregora. Kto wyjdzie zwycięsko z tej potyczki i jak typować na podstawie oferty zakładów bukmacherskich Superbet?

Starcie z przeszłości – analiza

Pierwsza potyczka pomiędzy tymi zawodnikami zaczęła się bardzo intensywnie. Conor w swoim stylu zaatakował rywala kilkoma „highkickami”, natomiast Dustin nastawił się na kontry i wykorzystywanie luk w gardzie swojego przeciwnika. Poirier trafił już przy pierwszej przestrzelonej obrotówce przez Irlandczyka.

Można jednak powiedzieć, że był to cios na przebudzenie Conora. McGregor od tego czasu zaczął wyraźnie przejmować inicjatywę w tym pojedynku i dominować swojego rywala. Poirier przyjął wiele kombinacji bokserskich na twarz i korpus, co odbijało się na sytuacji w ringu. Odpowiadał jedynie low kickami. Decydujące okazało się zamknięcie przeciwnika na siatce, z którego Dustin nie potrafił wyjść. Conor zadał kończący cios lewym sierpowym i było pozamiatane.

Dustin Poirier

Poprzednią walkę pomiędzy tymi zawodnikami wygrał Irlandczyk, jednak nie brakuje opinii, że Dustin od tego czasu znacząco się rozwinął. Tym razem powinno być to inne, a przede wszystkim zdecydowanie dłuższe starcie. 

Dustin rozwinął się jako zawodnik, stał się bardziej wszechstronny i dziś spokojnie możemy go nazywać czołówka wagi lekkiej. Amerykanin lubi walczyć na wstecznym i stójka nie jest mu obca, co pokazał w starciu z Hookerem, gdzie wykorzystał szybkość i celność swoich ciosów. Poirier bardzo często korzysta z niskich kopnięć w wykroczną nogę przeciwnika. Akurat w starciu z Conorem to może być spory atut tego zawodnika. Przewaga zapaśnicza i aspekt kondycyjny w tej rywalizacji powinien być atutem Poiriera, jednak prawda jest taka, że dyspozycja Conora jest sporą zagadką.

Dlaczego więc zakłady bukmacherskie tak mocno nie doceniają go na podstawie proponowanych kursów?

Dustin Poirier – dane i statystyki zawodnika:

 • Bilans: 26-6-0
 • Wiek: 31 lat
 • Wzrost: 175 cm
 • Waga: 70,3 kg
 • Zasięg ramion: 182,9 cm
 • 12 z 26 wygranych walk przez Dustina to KO/TKO.
 • Dustin Poirier przegrał łącznie sześć walk – po dwie przez KO/TKO, poddanie i decyzję.
 • 27% wygranych walk przez Dustina to decyzje i poddania.

Conor McGregor

Statystyki pokazują, że jeśli Conor wygrywa swoje walki to w większości przypadków pod KO/TKO. Aż 19 z 22 zwycięstw rozstrzygnął w ten sposób, a tylko dwa razy triumfował przez decyzję. Irlandczyk w starciu z Poirierem będzie miał przewagę warunków fizycznych, a także zasięgu ramion, którą powinien starać się wykorzystać w stójce. Na korzyść McGregora przemawiają również „timing”, a także bardzo dobra praca na nogach.

Ostatnią walkę Irlandczyk stoczył w połowie stycznia 2020 roku, czyli minął rok od tego czasu. Na UFC 246 pokonał Cerrone poprzez TKO. Do wygranej potrzebował zaledwie 40 sekund! Wcześniej walczył w 2018 roku, kiedy to przegrał z Khabibem.

Dana White nie ma wątpliwości, że Conor nie zawiedzie oczekiwań:

ZAWSZE CHCĘ WALK NAJLEPSZYCH Z NAJLEPSZYMI. KAŻDY, KTO NIE UWAŻA, ŻE CONOR MCGREGOR JEST JEDNYM Z NAJLEPSZYCH ZAWODNIKÓW NA ŚWIECIE, NIECH ZOBACZY RAZ JESZCZE, TO CO ZROBIŁ Z DONALDEM CERRONE. CONOR JEST JEDNYM Z NAJLEPSZYCH, A TO JEST WALKA, KTÓRĄ BIERZE NA POWAŻNIE. NIE MA NIC BARDZIEJ EKSCYTUJĄCEGO NIŻ ZMOTYWOWANY CONOR MCGREGOR, KIEDY JEGO NASTAWIENIE JEST ODPOWIEDNIE… WIDAĆ, ŻE JEST SKUPIONY. 

Cała wypowiedź tutaj -> https://naszemma.pl/2021/01/dana-white-o-conorze-mcgregorze-teraz-mamy-do-czynienia-z-tym-prawdziwym/

Zakłady bukmacherskie nie mają wątpliwości, że Conor jest zdecydowanym faworytem pojedynku z Poirierem, którego pokonał kilka lat temu, jednak z drugiej strony mam wrażenie, że Amerykanin jest tutaj trochę niedoceniany. Inaczej mówiąc – Dustin nie jest aż tak słaby, jak można to odebrać na podstawie proponowanych kursów.

Conor McGregor – dane i statystyki zawodnika:

 • Bilans: 22-4-0
 • Wiek: 31 lat
 • Wzrost: 175 cm
 • Waga: 70,3 kg
 • Zasięg ramion: 182,9 cm
 • 19 z 22 wygranych walk przez Conora to KO/TKO.
 • Wszystkie 4 porażki Conora to poddania.
 • Zaledwie dwie walki w karierze Conor wygrał przez decyzję.

Jak może wyglądać drugie starcie? Analiza oferty zakładów bukmacherskich

Conor ma zdecydowanie lepszą stójkę od Dustina, dlatego też można zakładać, że początek walki będzie pod dyktando Irlandczyka. Wszechstronność zadawanych ciosów może zmusić przeciwnika do cofania się, a już raz obaj panowie zakończyli swój pojedynek przy siatce. Co ciekawe – to jednak Dustin wygrał w ostatnim czasie z podobnej pozycji z Hookerem, ale biorąc pod uwagę klasę rywala, nie zakładam, że Conor da się tak łatwo trafiać.

Jeśli chodzi o przygotowanie do walki, to Conor już wiele razy pokazywał w ringach UFC, że doskonale potrafi przystosować się i wykorzystać słabości swoich rywali. McGregor prawdopodobnie będzie unikał bliskich starć, aby nie dać Dustinowi okazji do sprowadzenia walki do parteru, który jest dominującą płaszczyzną Amerykanina.

Mam wrażenie, że ta walka nie zakończy się tak szybko, jak w przeszłości. Im dalej w las, tym moim zdaniem Dustin będzie miał większe szanse na zwycięstwo. Jeśli walka wejdzie w rundy mistrzowskie, to myślę, że Amerykanin rozpocznie obijanie rywala w klinczu, dosiadzie, czy nawet stójce. Sporą zagadką jest jednak przygotowanie Conora, który niejednokrotnie zaskakiwał fanów MMA na całym świecie.

Wśród ciekawych typów, które możesz znaleźć w ofercie zakładów bukmacherskich, znajdują się propozycje na +2,5 rundy. Interesujący kurs jest nawet przy opcji +1,5 rundy, zależy czy wybierzesz AKO z całej gali, gdzie taka opcja będzie lepszym dodatkiem, czy też chcesz zaatakować odważniejszy singiel na powyżej 2 rund.

Swoje trzy grosze odnośnie do takich propozycji wniósł jednak Conor w wywiadzie, gdzie stwierdził, że wygra przez nokaut w 60 sekund.

Walkę możesz obstawiać w Superbet zakłady bukmacherskie!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM i fan piłki nożnej!

 

Kategorie
NEWSTypowanie (Typy bukmacherskie)UFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.