Jimmy Crute zmierzy się z Johnnym Walkerem na jednej z gal UFC w marcu!

Ciekawe starcie w kategorii półciężkiej dodane do rozpiski marcowej gali UFC.

Jak donosi kanadyjski dziennikarz telewizji ESPN – Ariel Helwani, będący na miejscu dwunastym w rankingu kategorii półciężkiej UFC – Jimmy Crute (12-1) podejmie 27 marca znajdującego się o trzy pozycje wyżej Johnnego Walkera (18-5).

Przeczytaj też: „Oczywiście, że o tym myślałem” – Khalidov o walce z Silvą

Walker do UFC dostał się w 2018 roku, po tym jak w programie Dana White’s Contender Series jednogłośnie wypunktował Luisa Henrique da Silvę. Trzy miesiące później w niespełna dwie minuty odprawił Khalila Rountree, a w 2019 roku dołożył kolejne dwa zwycięstwa. w 15 sekund znokautował Justina Ledeta, a następnie Mishe Cirkunova. Jego passę wygranych przerwał Corey Anderson, który pokonał Brazylijczyka przez TKO na gali UFC 244. W 2020 roku Walker stoczył dwa pojedynki. W marcu jednogłośnie przegrał z Nikitą Krylovem, a we wrześniu w pierwszej rundzie skończył Ryana Spanna. 28-latek przed przejściem do UFC pokonał także między innymi Jędrzeja Maćkowiaka, a przegrał ze znanym z występów w KSW Wagnerem Prado.

Crute do UFC trafił także po wygranej w DWCS w 2018 roku, gdzie w pierwszej rundzie wygrał przez TKO z Chrisem Birchlerem. Przygodę z UFC, jako niepokonany zawodnik rozpoczął od dwóch zwycięstw – z Paulem Craigiem i Samem Alveyem. Pierwszą porażkę zaliczył w starciu z Mishą Cirkunovem, który udusił go peruwiańskim krawatem. W 2020 roku Australijczyk zdemolował, a następnie poddał reprezentanta Polski – Michała Oleksiejczuka, a w październiku dołożył do swojego rekordu wygraną przez TKO w pierwszej rundzie z byłym mistrzem Cage Warriors – Modestasem Bukauskasem.

Przeczytaj też: Aleksandar Rakić o walce Błachowicz vs. Adesanya: Jan to cholernie ciężki rywal, stawiam 50-50

Źródło: Twitter/Brett Okamoto

Przeczytaj też: Jędrzejczyk: W połowie stycznia podejmiemy wstępne działania