Marcin Prachnio z pierwszym zwycięstwem w UFC! Polak na pełnym dystansie lepszy od Khalila Rountree

Skazywany na porażkę Polak zwycięża!

Marcin Prachnio nareszcie przerwał fatalną passę porażek, jednogłośną decyzją sędziów pokonując Khalila Rountree. Polski półciężki odniósł tym samym pierwsze zwycięstwo pod sztandarem amerykańskiego giganta.

Relacja z walki:

Pierwsza runda od początku miała przebieg typowo stójkowy. Panowie wymieniali się kopnięciami, głównie na nogi, Polak czasem zmieniał płaszczyznę szukając middle kicka, lub high kicka, które jednak skutecznie blokował Amerykanin. Od około połowy Rountree zaczął częściej korzystać z boksu i szukał obszernych ciosów sierpowych oraz niebezpiecznego długiego lewego krosa. Na koniec rundy soczyście trafił Prachnia łokciem.

Druga runda toczyła się na nieco wyższym tempie. Obaj jednak większością uderzeń pruli powietrze, największe sukcesy odnosząc niskimi kopnięciami. Rountree dwa razy lewym prostym wstrząsnął Polakiem, ten jednak ustał. Pod koniec rundy Marcin podkręcił tempo nadziewając się jednak na mocny prawy sierp Amerykanina. Prachnio padł na deski, ale udało mu się przetrwać do gongu kończącego rundę.

Na początku trzeciego starcia Prachnio poszukał obalenia, dwie próby spełzły jednak na niczym. Parę mocnych ciosów zadanych przez Khalila, skuteczna odpowiedź Polaka długim prawym prostym. Ponowna wymiana kopnięć, w której obaj mieli swoje momenty. Jeden jak i drugi pod koniec trzeciej rundy widocznie opadli z sił i większością ciosów pruli powietrze.

Wszyscy trzej sędziowie zgodnie wypunktowali zwycięstwo Marcina Prachnio w stosunku 29-28. Polak dzięki tej wygranej prawdopodobnie utrzymał się w amerykańskiej organizacji.

Przeczytaj też: UFC 257: McGregor vs Poirier 2 – wyniki na żywo od 1.00