LowKIckMMA

Doniesienia: UFC pracuje nad Zhang vs. Namajunas na UFC 261!

Będzie to druga obrona pasa Chinki

Jak informuje Ariel Helwani, najbliższą obroną tytułu kat. słomkowej pań Weili Zhang (21-1) będzie starcie z Rose Namajunas (9-4). Panie mają zmierzyć się 24. kwietnia na gali UFC 261. Helwani dodaje jednakowoż, że walka nie jest jeszcze oficjalnie dopięta. Zarówno jednak federacja jak i obydwa obozy celują w ten właśnie termin.

Zhang wygrywa nie przerwanie od 2014 roku. Odniosła od tamtej pory 21 zwycięstw z rzędu, a jej jedyną porażkę stanowi pierwszy zawodowy pojedynek. Pas UFC zdobyła zaś w walce z Jessicą Andrade, którą ekspresowo znokautowała. Pierwszą obroną było starcie z Asią Jędrzejczyk, które Chinka wygrała przez split decision.

Namajunas jest zaś byłą mistrzynią kategorii słomkowej. Pas odebrała wspomnianej wyżej JJ po czym w pierwszej obronie ponownie wygrała z naszą zawodniczką. Straciła go zaś na rzecz Jessici Andrade przez KO poprzez slam o matę. W swoim ostatnim pojedynku udanie zrewanżowała się Brazylijce, ale na szali nie znajdował się już pas, który to utraciła na rzecz panującej mistrzyni.

Historia obu pań w UFC jest zatem ze sobą mocno powiązana. Czas przekonać się która z nich okaże się lepsza w bezpośrednim starciu. Jeśli federacji uda się dopiąć to zestawienie, będzie to już drugi bój o tytuł kobiet na tej gali. Oficjalnie potwierdzono już bowiem starcie pomiędzy Valentiną Shevchenko a Jessicą Andrade o prym w dywizji muszej. 

Czytaj także: Valentina Shevchenko vs. Jessica Andrade na UFC 261

Kategorie
ACANEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane