fot. PFL/Twitter

Marcin Held poznał swojego pierwszego rywala w turnieju o milion dolarów!

Dwukrotny zwycięzca turnieju PFL pierwszym przeciwnikiem Polaka.

Marcin Held poznał swojego pierwszego rywala w turnieju Professional Fighters League. Już 23 kwietnia – podczas otwierającej sezon gali – Polak zmierzy się z dwukrotnym jego triumfatorem, Natanem Schulte.

Schulte jest niepokonany od dziewięciu pojedynków. Ostatni raz w akcji widziany był w grudniu 2019 roku, kiedy to po raz drugi z rzędu triumfował w turnieju PFL decyzją sędziów zwyciężając z Loikiem Radzhabovem. Pod sztandarem Professional Fighters League Brazylijczyk nie pokonał jedynie Johnny’ego Case’a remisując z nim w ćwierćfinałach pierwszego sezonu.

Dla Helda zaś będzie to debiut PFL. Pierwszy pojedynek Polaka planowany był już na zeszły rok, ale z uwagi na pandemie organizacja zdecydowała się przesunąć cały sezon. 29-latek znany jest z występów dla takich organizacji jak UFC czy Bellator. Swoje ostatnie pojedynki toczył jednak w ACB/ACA, gdzie pokonał Callana Pottera, Muse Khamanaeva oraz Diego Brandao.

Professional Fighters League ogłosiło również inne zestawienia, które odbędą się podczas otwierającej sezon gali. Zaraz po pojedynku Helda z Schulte do klatki wejdzie były mistrz UFC i najjaśniejsza gwiazda tej edycji, Anthony Pettis. Rywalem Showtime’a będzie Clay Collard.

Źródło: Twitter/PFL, Marcin Held

Przeczytaj też: Sezon PFL 2021 z oficjalną polską transmisją! 

Kategorie
NEWSPFL

Leave a Reply

Powiązane