fot. UFC

Oficjalnie: Robert Whittaker vs. Paulo Costa walką wieczoru kwietniowej gali UFC

Pojedynek na szczycie kategorii średniej oficjalnie potwierdzony.

Organizacja UFC na Twitterze poinformowała, iż walka pomiędzy Robertem Whittakerem i Paulo Costą odbędzie się 17 kwietnia. Zwycięzca tego starcia najprawdopodobniej dostanie szanse walki o złoto 84 kilogramów.

Pierwszy pretendent według oficjalnego rankingu UFC – Whittaker to były mistrz kategorii średniej. Pas zdobył w lipcu 2017 roku pokonując na punkty Yoela Romero. Niecały rok później doszło do pierwszej obrony mistrzostwa, a zarazem rewanżu z Żółnierzem Boga. Wówczas ponownie górą był Australijczyk. Pas dywizji średniej jednak w 2019 roku Żniwiarzowi odebrał Israel Adesanya, który brutalnie strącił go z tronu kończąc walkę w drugiej rundzie. Po tej przegranej Whittaker jednak pozbierał się i szybko wrócił na zwycięskie tory. W 2020 odniósł dwa cenne zwycięstwa – z Darrenem Tillem i Jaredem Canonnierem, obu pokonując na punkty.

Costa zaś ostatni raz w oktagonie widziany był we wrześniu zeszłego roku, kiedy to miał okazję na zdobycie pasa. Wówczas zdominował go jednak wspomniany już mistrz, Israel Adesanya. Wcześniej Brazylijczyk w zawodowym MMA był niepokonany. W UFC natomiast odniósł pięć zwycięstw, w tym najcenniejsze z Uriahem Hallem i Yoelem Romero. The Eraser aktualnie zasiada na drugim miejscu w rankingu 84 kilogramów.

Aktualna rozpiska UFC Fight Night:

Walka wieczoru:

Robert Whittaker vs. Paulo Costa

Pozostałe walki:

Gerald Meerschaert vs. Bartosz Fabiński
Tracy Cortez vs. Justine Kish
Austin Hubbard vs. Natan Levy
Tony Gravely vs. Nate Maness
Chase Sherman vs. Parker Porter

Źródło: UFC/Twitter

Przeczytaj też: Niepokonany Ramazan Kuramagomedov wypada z karty UFC Vegas 20 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane