Mirosław Okniński KSW 50
Zdjęcie: Fakt

„Będziesz leżał, będziesz bity, będziesz płakał” – Mirosław Okniński o walce Adesanya vs. Błachowicz

Trener Mirosław Okniński skomentował zestawienie Polaka z Nigeryjczykiem.

Trener główny Akademii Sportów Walki Wilanów zabrał głos na temat starcia Jan Błachowicz vs. Israel Adesanya, które odbędzie się już dziś podczas UFC 259. 51-latek trzyma kciuki za Polaka, ale nie ukrywa, że z przegranej będzie również zadowolony z powodu jego złych relacji z innym warszawskim klubem – WCA, w którym trenuje mistrz UFC.

Adesanya, będziesz leżał, będziesz bity, będziesz płakał! Jaki wynik nie będzie, to będę się cieszył. Walka w obronie pasa UFC to największy sukces polskiego MMA. Zawsze szukam pozytywnych stron. Jak Janek wygra, to dla polskiego MMA będzie to wielki sukces, na czym skorzystają wszyscy – zawodnicy, trenerzy, kluby, cała dyscyplina. Jak przegra, to WCA przegra, czyli moja konkurencja. Niezależnie od wyniku będę zadowolony, choć wolałbym, żeby Jano wygrał. To pchnęłoby polskie MMA mocno do przodu. Ale przegrana z takim przeciwnikiem to nie dramat. Walka z nim to sukces.

 

Przeczytaj też: Wyniki ważenia przed UFC 259: Błachowicz vs. Adesanya – Polak cięższy o 2 kg! Jeden zawodnik poza limitem!

Źródło: WP Sportowe Fakty

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.