fot. UFC

Marcin Prachnio poznał kolejnego rywala! Zawalczy na czerwcowej gali UFC

Polak spróbuje odnieść drugie zwycięstwo w oktagonie UFC.

Wedle nieoficjalnych doniesień, jakie podał portal Cageside Press Marcin Prachnio kolejną walkę w UFC stoczy 26 czerwca. Rywalem polskiego zawodnika będzie 36-letni Amerykanin – Ike Villanueva.

Przygoda Prachnio z amerykańskim gigantem rozpoczęła się wręcz fatalnie. 32-latek przegrał trzy pojedynki – wszystkie przez nokauty w pierwszej rundzie! Pogromcami Marcina byli: Sam Alvey, Magomed Ankalaev oraz Mike Rodriguez. Po porażkach nadszedł jednak czas przełamania. W styczniu tego roku, podczas gali z numerem 257, Polak odniósł pierwsze zwycięstwo w UFC, jednogłośną decyzją pokonując Khalila Rountree.

Kariera Villanuevy pod szyldem federacji sterowanej przez Dane White’a także nie należy do wymarzonych. Amerykanin rozpoczął od dwóch przegranych. Najpierw, w drugiej rundzie ubił go Chase Sherman, a potem – już w pierwszym starciu – brutalnie porozbijał Jordan Wright. Villanueva, podobnie jednak jak Prachnio, odbił się zwycięstwem. W styczniu tego roku znokautował bowiem Viniciusa Moreirę.

Źrodło: Cageside Press

Przeczytaj też: Doniesienia: Powracający TJ Dillashaw zmierzy się z Corym Sandhagenem w walce wieczoru majowej gali UFC! 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.