
Nieoficjalnie: Kelvin Gastelum zajmie miejsce Paulo Costy w walce z Robertem Whittakerem
Niedawno okazało się, że Paulo Costa nie będzie mógł stoczyć boju o miano pierwszego pretendenta do pasa kat. średniej. Teraz okazuje się, że UFC nie zamierza przesuwać tej walki na inny termin. Znaleziono za to zastępstwo za Brazylijczyka, a jest nim Kelvin Gastelum (16-6-1 N/C). To właśnie on, zdaniem m.in. Bretta Okamoto, finalnie zmierzy się z Robertem Whittakerem (22-5) już 17 kwietnia. Zawodnicy znajdują się odpowiednio na 1. i 8. miejscu w rankingu dywizji średniej. „The Reaper” ma zatem bardzo wiele do stracenia, a Gastelum może niespodziewanie wskoczyć z powrotem do mistrzowskiego obrazka w razie wygranej.
https://twitter.com/bokamotoESPN/status/1371948474267103232
Whittaker wygrał dwa swoje ostatnie pojedynki. Oba przez jednogłośne decyzje. Wpierw pokonał Darrena Tilla, a następnie Jareda Cannoniera. Wcześniej zaś nieudanie próbował odebrać pas Israelowi Adesanyi, który znokautował go w 2. rundzie.
Gastelum zaś odbił się po trzech porażkach z rzędu (Hermansson, Till, Adesanya) wygrywając jednogłośną decyzją z Ianem Heinischem na UFC 258.
Czytaj także: Dricus Du Plessis gotowy wskoczyć do walki z byłym mistrzem UFC
- Aktualności„Czuję ogromny szacunek do Waszej kultury” – Samociuk zabiera głos po walce dla RIZIN
Kamil Gieroba / 5 maja 2025, 13:53
- AktualnościRIZIN: Otoko Matsuri: Koike vs Shaydullaev – Wyniki gali
Kamil Gieroba / 4 maja 2025, 19:36
- AktualnościJanikowski: Z tyłu głowy mam to, że przegrałem dwa pojedynki w tamtym roku
Kamil Gieroba / 2 maja 2025, 16:30
- Aktualności„Jeżeli pieniądze będą odpowiednie…” – Hall otwarty na zaskakujący pojedynek
Kamil Gieroba / 1 maja 2025, 16:30
- AktualnościMichał Guzik z nowym rywalem na galę XTB KSW 106
Kamil Gieroba / 30 kwietnia 2025, 19:52
- AktualnościKulisy gali XTB KSW 105 – Wideoblog
Kamil Gieroba / 30 kwietnia 2025, 17:06