UFC/Instagram

Oficjalnie: Weii Zhang vs. Rose Namajunas na UFC 261!

UFC oficjalnie potwierdziło starcie

Doniesienia o tym pojedynku okazały się prawdziwe. Wobec tego już 24 kwietnia Weii Zhang (21-1) będzie bronić swego tytułu w walce z Rose Namajunas (9-4). UFC właśnie potwierdziło ten mistrzowski pojedynek na swoich social mediach.

Zhang wygrywa nie przerwanie od 2014 roku. Odniosła od tamtej pory 21 zwycięstw z rzędu, a jej jedyną porażkę stanowi pierwszy zawodowy pojedynek. Pas UFC zdobyła zaś w walce z Jessicą Andrade, którą ekspresowo znokautowała. Pierwszą obroną było starcie z Asią Jędrzejczyk, które Chinka wygrała przez split decision.

Namajunas jest zaś byłą mistrzynią kategorii słomkowej. Pas odebrała wspomnianej wyżej JJ po czym w pierwszej obronie ponownie wygrała z naszą zawodniczką. Straciła go zaś na rzecz Jessici Andrade przez KO poprzez slam o matę. W swoim ostatnim pojedynku udanie zrewanżowała się Brazylijce, ale na szali nie znajdował się już pas, który to utraciła na rzecz panującej mistrzyni.

Będzie to już drugie zestawienie o pas kobiet na tej gali. Wcześniej federacja potwierdziła już bowiem walkę o prym w kat. muszej miedzy Valentiną Shevchenko a Jessicą Andrade. 

Czytaj także: “Jeszcze jedna szansa” – oficjalna zapowiedź UFC 260: Miocic vs. Ngannou 2 (wideo) 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane