fot. Yahoo Finance

Shane Burgos vs. Edson Barboza w planach na UFC 262

Doskonale zapowiadające się starcie w dywizji piórkowej dodane do rozpiski majowej gali UFC.

Jak na Twitterze donosi Marcel Dorff, zaplanowane zostało interesujące starcie w kategorii piórkowej pomiędzy zajmującym dwunaste miejsce w rankingu Shanem Burgosem i czternastym Edsonem Barbozą. Pojedynek ten ma być jedną z głównych walk gali UFC 262, która odbędzie się 15 maja.

Hurricane pod sztandarem amerykańskiej organizacja walczy od 2016 roku. Swoją przygodę z UFC rozpoczął od trzech zwycięstw – z Tiago Tratorem, Charlesem Rosą oraz Godofredo Pepeyem. Kariera Burgosa przystopowała nieco, kiedy to w czwartej walce doznał bolesnej porażki przez nokaut z rąk Calvina Kattara. Później jednak wrócił na zwycięskie tory pokonując Curta Holobaugha, Cuba Swansona i Makwana Amirkhaniego. Ostatni raz w oktagonie widziany był natomiast w czerwcu zeszłego roku. W Las Vegas wówczas, po świetnej i wyrównanej walce pokonał go Josh Emmett.

Barboza zaś to absolutny weteran mieszanych sztuk walki. W UFC oglądać możemy go bowiem od 2010 roku. Znany ze swoich morderczych kopnięć Brazylijczyk ostatnio przeplata jednak zwycięstwa z porażkami. Po dobrym występie i wygranej z Danem Hookerem z grudnia 2018 roku przyszły dwie porażki – z Justinem Gaethje i Paulem Felderem – po których Junior postanowił przenieść się do niższej dywizji. Debiut w limicie 66 kilogramów także nie poszedł jednak po jego myśli. Niejednogłośną decyzją – według wielu sporną – pokonał go bowiem Dan Ige. Następna walka Barbozy była już znacznie lepsza, gdyż w listopadzie zeszłego roku na pełnym dystansie rozbił Makwana Amirkhaniego wracając tym samym na zwycięską ścieżkę po trzech kolejnych przegranych.

Źródło: Marcel Dorff/Twitter

Przeczytaj też: “Nie mogę się doczekać, kiedy wymienimy pierwsze ciosy” – UFC 259 Embedded vlog 2 (WIDEO) 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.