fot. MMA Fighting

Aljamain Sterling zapowiada dłuższą przerwę od startów. Petr Yan reaguje

Aktualny mistrz kategorii koguciej przejdzie operację i prędko nie zobaczymy go w oktagonie.

W marcu tego roku Aljamain Sterling zmierzył się z Petrem Yanem w pojedynku o mistrzowski pas kategorii koguciej. Walka nie układała się po myśli Jamajczyka, lecz w czwartej rundzie No Mercy zdzielił go nielegalnym kolanem w parterze. Przez to został zdyskwalifikowany, a pas powędrował do Sterlinga.

Naturalnym więc posunięciem UFC oraz samych zawodników było dążenie do rewanżu. Wszystko wskazuje jednak na to, iż na takowy będziemy musieli trochę poczekać. Funk Master w jednym z ostatnich wywiadów zapowiedział, że z powodu kontuzji jest zmuszony zrobić sobie dłuższą przerwę.

– Lekarze powiedzieli mi, że wyleczę to w trzy miesiące. – oznajmił Sterling w rozmowie z ESPN. – Nie chcą abym zaakceptował walkę póki w mojej szyi wszystko się nie wygoi. Pięć miesięcy byłoby idealne jeżeli szybko się zregeneruje.

– UFC pytało mnie zaraz po ostatniej walce o rewanż, który miałby odbyć się 15 maja. Moja głowa była jednak wtedy w innym wszechświecie. Tak, musiałem odrzucić tę ofertę.

Na reakcje charyzmatycznego Yana długo czekać nie musieliśmy. Zaczepił on za pośrednictwem Twittera aktualnego czempiona 61 kilogramów, przez co wywiązała się krótka dyskusja.

Zabierzcie temu śmiesznemu człowiekowi pas.

Ten śmieszny człowiek ma pas. Walczyłeś pierwszy raz z kimś z TOP 5 rankingu i byłeś za głupi, żeby wygrać tę walkę ze zmęczonym rywalem. Nie mogę doczekać się, aż ci zaje*ię.

Kiedy? W 2023 roku? Przyznaj się, że boisz się ponownie wyjść do oktagonu. Zabiorę ci ten pas, ci*o.

Sterling zapowiedział jednak, że do rewanżu chce przystąpić w październiku tego roku. Przy okazji odwołał się także do medialnej burzy, którą wywołała jego wypowiedź.

Dla debili, którzy twierdzą, że teraz nie będę walczył przez 9 miesięcy i przegrywów, którzy mówią, że udawałem. Do zobaczenia w październiku. Pozdrowienia, wasz mistrz. Przełknijcie to, życie toczy się dalej.

Źródło: ESPN/Twitter

Przeczytaj też: Oglądaj UFC on ABC 2 na Fortuna TV! Gala z udziałem Mateusza Gamrota 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.