Diego Sanchez
Zdjęcie: UFC

Diego Sanchez po ponad 16 latach rozstał się z UFC!

"Nightmare" zwolniony z amerykańskiej organizacji!

Uczestnik najbardziej ikonicznych walk w historii MMA i zwycięzca pierwszej edycji The Ultimate Fightera, Diego Sanchez, po ponad 16 latach rozstał się z UFC. Amerykańska organizacja zdecydowała się na rozwiązanie z nim kontraktu.

Sanchez swój kolejny pojedynek miał stoczyć w maju tego roku, z Donaldem Cerrone. Wycofał się jednak z niego i wygląda na to, że już nigdy może nie powrócić do oktagonu.

Oficjalnego powodu zakończenia współpracy nie znamy, ale możemy się domyślać, że poszło o krytyczne słowa, jakie Nightmare kierował w stronę UFC w zeszłym roku. Twierdził on bowiem iż federacja nie zadbała o jego powrót do domu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Był tam, rzecz jasna, przy okazji swojej walki. Przegrał wówczas z Jackiem Matthewsem.

O rozwiązaniu kontraktu za pośrednictwem swojego Instagrama poinformował sam Diego, oznajmiając także, że czeka na propozycje od innych organizacji. Wieść te później potwierdziło również MMAJunkie.

Brak opisu.Sanchez – szczególnie za czasów swojej świetności – znany był przede wszystkim ze swojego bezkompromisowego stylu walki. Wojny z Clayem Guidą czy Gilbertem Melendezem na zawsze zapisały się na kartach historii sportów walki.

Źródło: Diego Sanchez/Instagram, MMAJunkie.com

Przeczytaj też: Nie tylko Brzeski. Łukasz Sudolski także w Dana White’s Contender Series! 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.