Salim Touahri
Zdjęcie: mmajunkie

Touahri w końcu na wolności! Po ponad roku wyszedł z aresztu

Salim Touahri po ponad roku opuścił areszt tymczasowy. Decyzję podjął Sąd Okręgowy w Krakowie - informuje "Onet".

“Grizzly’ego” oskarżono o handel narkotykami i udział w grupie przestępczej. Zeznał tak mały świadek koronny – Krystian K. Sprawa od początku budziła mnóstwo kontrowersji. Zeznania do prokuratury trafiły już w 2018 roku. Touahriego aresztowano dopiero w styczniu 2020 roku. Przedłużano także jego tymczasowy areszt.

Krystian K. w karany był także za próbę wyłudzenia kredytu, jazdę samochodem bez uprawnień, czy fałszowanie dokumentów. Co prawda “Klemens” został w ostatnich dniach oskarżony w innym procesie, ale jego recydywa mocno wpływa na wiarygodność w sprawie Salima. Dlatego prokuratura nie miała sprzeciwu co do decyzji sądu.

– Jestem bardzo szczęśliwa, że w końcu udało się doprowadzić do tego, aby Salim opuścił areszt – powiedziała Onetowi tuż po zakończeniu rozprawy Karolina Touahri, żona zawodnika.

– Uważamy, ze decyzja sadu jest słuszna. Co ważne Prokurator nie sprzeciwił się decyzji sądu, który zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze. Teraz rozpocznie się kolejny etap walki o prawdę, mający na celu oczyszczenie Salima z wszelkich zarzutów – skomentował z kolei mecenas Jakub Walawski, obrońca sportowca.

Onet informuje, że nie jest wykluczone iż Salim wróci do walk. Przed aresztem rywalizował dla największej organizacji na świecie – UFC. Co prawda wszystkie (trzy) pojedynki w oktagonie przegrał, ale zanim tam trafił miał rekord 9-1.

Przeczytaj też: “Wszystko wskazuje na to, że jest niewinny” – policjant CBŚP o sprawie Touahriego

Kategorie
NEWSPolska

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.