Zdjęcie: UFC

„Nigdy więcej nie zawalczę w MMA” – Anderson Silva przechodzi do boksu

Legendarny "Spider" po latach wraca do pięściarstwa.

Legendarny Anderson Silva, po porażce z Uriahem Hallem z października zeszłego roku, definitywnie rozstał się z UFC. Były mistrz wagi średniej nie zamierza kończyć sportowej kariery, ale zapewnia, że już nigdy nie stoczy walki w formule MMA.

– Nie walczę po to, aby cokolwiek komuś udowadniać. – powiedział Brazylijczyk w rozmowie z MMAFighting. – Walczę, bo to kocham. Bo mam do tego pasję. Chcę wykorzystać talent, który dał mi Bóg. Talent do inspirowania ludzi.

– Uważam, że w MMA zrobiłem wszystko, co miałem zrobić. Jestem szczęśliwy, ale nigdy więcej nie zawalczę w MMA. Zdecydowanie nie.

Już teraz wiemy jednak, kiedy Silva stoczy swój następny pojedynek. Odbędzie się on… w boksie! Spider 19 czerwca w Meksyku skrzyżuje rękawice z Julio Cesarez Chavezem Jr.

– Walczyłem w boksie przez wiele lat. – stwierdził niegdysiejszy dominator kategorii średniej UFC. – Walczyłem amatorsko, walczyłem zawodowo. Potem odnosiłem sukcesy także w muay-thai i MMA. Teraz myślę, że wykonałem tam swoją misję. Ja i moja ekipa włożyliśmy w ten sport całe serce.

Cały wywiad:

Źródło: MMAFighting

Przeczytaj też: „Takie coś się już nie powtórzy” – Sterling o walce z Yanem 

Kategorie
NEWSŚwiat

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.