Fabiński
fot. twitter.com/BartoszFabinski

Oficjalnie: Bartosz Fabiński niestety zwolniony z UFC

Smutne wieści dotyczące polskiego zawodnika

Plotki w tym wypadku niestety okazały się prawdą. O zwolnieniach kilku zawodników, w tym Polaka, informował dziś Aaron Bronsteter. Jak potwierdził nam zaś manager Fabińskiego, Artur Ostaszewski, Bartosz faktycznie jest już poza UFC. Wraz z nim zwolniono także kilku innych zawodników. 

Fabiński stoczył dla UFC 6 pojedynków. Trzy przegrał, trzy wygrał. Kwestią niejasną jest jak zaklasyfikować jego pojedynek z Darrenem Stewartem na Cage Warriors. Polak miał wówczas wystąpić na UFC, ale z powodu jego odwołania, zawalczył na innej gali. Zdaniem zawodnika pojedynek był liczony jako ten z UFC, a przeniesiono go jedynie ze względu na sytuację pandemiczną. Stanowisko światowego giganta w tej kwestii ciężko ustalić. 

Los „The Butchera” przypieczętowały niestety dwie ostatnie, dotkliwe porażki. Zarówno z Andre Munizem jak i Geraldem Meerschaertem przegrał przez poddanie w pierwszych rundach. Polakowi mógł także nie pomóc preferowany styl walki, nastawiony na dominację zapaśniczą. Nie jest tajemnicą, że UFC nieraz stawia widowiskowość zawodnika ponad jego wyniki sportowe.

Czytaj także: Oficjalnie: Jan Błachowicz vs Glover Teixeira na UFC 266

 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.