FirstSportz

Walka Błachowicz vs. Prochazka w Polsce? Szef UFC jest na tak!

Dana White o zorganizowaniu walki Jana Błachowicza z Jirim Prochazką w Polsce.

Kiedy UFC ponownie zawita do Polski? To pytanie fani zadają sobie od dłuższego czasu, gdyż ostatnia gala na terenie naszego kraju odbyła się w 2017 roku. Nawet jeżeli były takie plany to zdecydowanie przekreśliła je pandemia, przez którą amerykańska organizacja rzadko kiedy wychodzi poza placówkę APEX w Las Vegas.

Pojawiło się jednak zielone światło w tunelu! To oczywiście za sprawą polskiego mistrza wagi półciężkiej, Jana Błachowicza. Coraz głośniej mówi się bowiem o jego potencjalnej walce z innym zawodnikiem z Europy, Jirim Prochazką. Czech w swoim ostatnim pojedynku, w kapitalnym stylu odprawił Dominicka Reyesa i nie ukrywa, że chciałby pójść w tany z Cieszyńskim Księciem. Ten – wnioskując chociażby z aktywności w mediach społecznościowych – także nie miałby nic przeciwko.

Prezydent UFC, Dana White w ostatniej rozmowie z Adamem Catterallem z BT Sport został zapytany właśnie o organizacje jednej z gal na terenie Polski.

Myślisz, że nie chciałbym tego zrobić? – odpowiedział White szeroko się uśmiechając. – Cholera, jasne, że bym chciał! Pytanie tylko, czy Polska będzie na to gotowa? Czy będzie otwarta? Nie mogę się już doczekać, aż z powrotem zaczniemy organizować międzynarodowe gale.

Cały wywiad:

Źródlo: BT Sport/YouTube

Przeczytaj też: Problemy Johnsona! Aresztowany dzień po walce 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane